O akci byl mezi seniory obrovský zájem, a tak se kapacita třiceti míst zaplnila velmi rychle. „Naší skupinky se u hlavního vchodu ujal tiskový mluvčí zoo Martin Vobruba, který nám poskytl nesmírně zajímavou komentovanou dvouhodinovou prohlídku,“ popisuje průběh akce místostarostka Slovan Eva Trůková, která se exkurze také zúčastnila.

Senioři shlédli mimo jiné krmení šimpanzů, včetně čtyřměsíčního Dumaye, čtvrtého odchovaného šimpanze v plzeňské ZOO, který se narodil koncem minulého roku. Jeho jméno znamená „samec“ a vybrala mu jej na webu a na sociálních sítích příznivci zoo ze tří variant navržených ošetřovateli.

Zdroj: MO Plzeň 2 - Slovany

„Právě krmení šimpanzů seniory nadchlo nejvíce. Bonusem bylo, že po skončení komentované prohlídky nemuseli odejít, ale užít si krás a zajímavostí naší vyhlášené plzeňské zoo podle libosti po celý den,“ prozradila Eva Trůková. V restauraci KIBOKO navíc na účastníky exkurze čekalo občerstvení, které pro ně zajistil slovanský starosta Lumír Aschnebrenner. Při kávě, chlebíčcích a koláčcích tak mohli senioři probrat své nové zážitky.

Zdroj: MO Plzeň 2 - Slovany