„Odrazková stezka je určena rodinám, partě přátel nebo třeba pro prarodiče s vnoučaty. Projedete ji snadno i s kočárkem a má za cíl přimět nás v předvánočním shonu trochu zvolnit a užít si společné chvíle,“ říká místostarostka Slovan Eva Trůková.

Celá hra se odehrává venku a za tmy. Začátek stezky je na Homolce u pomníku. Stojíte-li proti němu, vydáte se po cestě vpravo a brzy najdete první odrazku. U těch červených je navíc pověšený QR kód, na kterém si účastníci mohou přečíst úkol. „Poslední třináctý úkol na vás čeká na úplném konci stezky, kde zároveň všichni odvážní dobrodruzi najdou krásné adventní překvapení,“ doplňuje zástupkyně ředitelky Jana Šonková. „Společně s dětmi ze školky jsme vytvořili betlém, který po celý advent zdobí naší školní zahradu. Věříme, že společná fotka u něj bude dostačující odměnou pro všechny,“ prozrazuje ředitelka 23. mateřské školy v Plzni Iva Adamová.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Stezku si můžete projít za tmy kdykoliv od 5. prosince až do konce letošního roku. „A pokud nám děti ze své večerní výpravy namalují a pošlou obrázky, uvidí je v lednu na výstavě v prostorách úřadu slovanského obvodu,“ vyzývá Eva Trůková malé malíře.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany