Oprava cyklostezky začíná v ulici Na Břehu směrem do Božkova k lávce přes Úslavu. „Trasa je opravdu velmi frekventovaná a díky své nenáročnosti hojně využívaná také rodinami s dětmi. Věřím, že úpravy zajistí cyklistům větší pohodlí a cesta poskytne možnost sportovního vyžití také in-line bruslařům,“ říká místostarostka slovanského obvodu Eva Trůková.

Celková délka cyklostezky měří 1155 metrů. Šířka rekonstruované cesty je proměnná, na začátku opravy v délce osmdesáti metrů dosahuje její šířka čtyři metry, v následujících 97 metrech je široká metry tři a ve zbytku trasy má už jen dva a půl metru.

Náklady na akci činí přibližně 6,3 milionu korun včetně DPH a budou hrazeny prostřednictvím dotace z pětaosmdesáti procent uznatelných nákladů. To pro tento konkrétní projekt znamená předpoklad ve výši téměř pěti a půl milionu včetně DPH, zbytek nákladů jde z rozpočtu městského obvodu Plzeň 2 - Slovany.

Zdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Stavbu provádí Správa veřejného statku města Plzně a bude dokončena do konce letošního roku. „Žádáme proto všechny občany, kteří se budou v okolí opravované cyklostezky pohybovat v době realizace stavby, o zvýšenou pozornost, “ dodává místostarostka Eva Trůková ve snaze minimalizovat možnost případných zranění.