Předchozí
1 z 3
Další

Zlatá kráva Bandaska se v Riegrově ulici zákazníkům poprvé otevřela ve čtvrtek 1. dubna. „Spousta lidí nám říkala, že jsme blázni, když si v době, kdy řada podnikatelů zavírá, otevřeme hospodu, ale my už jsme otevřít museli. V prosinci 2019 jsme podepsali nájemní smlouvu a v březnu 2020 nám otevření překazil covid. Takže rok platíme nájem a nic z toho. Nechtěli jsme otevírat do doby okénkové. Chtěli jsme, aby se lidé mohli přijít podívat i dovnitř. Ale tím, že se celá situace pořád prodlužuje a stále se neví, co bude, jsme už dál nemohli čekat,“ říká spolumajitel hospody Radovan Sochor, který je šéfem minipivovaru a pivního hotelu s lázněmi Zlatá kráva a současně regionálním předsedou Asociace hotelů a restaurací ČR.

Zlatá kráva Bandaska.Zlatá kráva Bandaska.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Netradiční název pivního bistra zvolil mj. i kvůli tomu, že se celá filozofie podniku nese v duchu ekologie. „Všechno chceme mít ekologické, bez chemie a bez obalů. Jsme asi jediný pivovar, který nedává pivo do PET lahví. Ty jsme zavrhli. Název „bandaska“ vznikl proto, že ještě předtím, než se chodilo pro pivo se džbánkem, chodívalo se pro něj s bandaskou. A do té doby my se teď vracíme. Sice jsme je už vyprodali, ale tento týden čekáme další várku. Také nabízíme maso z naší farmy a suroviny od místních farmářů. Vše máme v papírových obalech,“ uvádí dále Sochor.

Zlatá kráva Bandaska.Zlatá kráva Bandaska.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Koncept pivního bistra je podle něj založen na třech pilířích – pivu, tapas (studených pivních chuťovkách) a streetfoodové kuchyni z celého světa. Tu už Zlatá kráva řadu let provozuje se svojí pojízdnou prodejnou. „Zkombinovali jsme vlastně pivovar v Nepomuku s foodtruckem „Pojízdná kráva“. Chlazené chlebíčky si zákazník bude moci vybrat z vitríny v bistru a dát si k nim dobré pivo. Nabízíme osm druhů piva na čepu, přičemž sedm z naší produkce a jeden druh ze spřáteleného pivovaru,“ dodává Sochor. Před bistrem bude předzahrádka – zatím pro zhruba 60 lidí, v budoucnu až pro 150 zákazníků.

Sládková Žaneta Petružálková a majitelé Radovan Sochor mladší (vlevo) a Tomáš Sladký (vpravo) v nepomuckém pivovaru Zlatá kráva.Sládková Žaneta Petružálková a majitelé Radovan Sochor mladší (vlevo) a Tomáš Sladký (vpravo) v nepomuckém pivovaru Zlatá kráva.Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz