Co vše najdete výše na záznamu debaty s premiérem Fialou:

  • Komentář k situaci v Pásmu Gazy
  • Reakce premiéra Petra Fialy po návštěve Izraele
  • O vztazích Česka a Slovenska
  • Robert Fico a zadtavení pomoci Ukrajině
  • O společné kandidátce ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb

V Izraeli se střídají nejvýznamnější státníci západního světa včetně amerického a francouzského prezidenta, aby vyjádřili plnou podporu napadenému státu.

Co všechno už zaznělo v unikátních debatách Deníku s premiérem Petrem Fialou? Články najdete pohromadě ZDE

Do Tel Avivu ve středu přicestoval i český premiér Petr Fiala. Ujistil izraelského předsedu vlády i prezidenta o pevném partnerství obou zemí a právu Izraele na sebeobranu. Zároveň se v řadě metropolí konají propalestinské demonstrace.

Složitost celé problematiky se promítla na půdu OSN. Izraelský velvyslanec Gilad Erdan vyzval generálního tajemníka této světové organizace Antónia Guterrese, aby okamžitě odstoupil z funkce, a to kvůli jeho slovům, že útok Hamásu na Izrael „nevznikl ve vakuu“ a že Palestinci trpěli 56 let „dusivou okupací“.

Guterres později uvedl, že utrpení Palestinců neospravedlňuje agresi Hamásu.

Zdroj: Deník

Jak tuto situaci vyřešit a lze vůbec na Blízkém východě dosáhnout přijatelné stability bez stovek civilních obětí na obou stranách? Na to jsme se zeptali Petra Fialy v páteční debatě Deníku. Premiér se do ní přihlásil den po summitu v Bruselu, kde zasedl i staronový předseda slovenské vlády Robert Fico.

Jak spolu budou oba muži vycházet? A řekli si už něco ohledně Ukrajiny a jejího případného členství v EU a NATO?

Český premiér Petr Fiala
Jsme připraveni pomoci Izraeli, prohlásil Fiala. Podrobnosti ale uvést nechtěl

Zajímal nás také Fialův názor na výstupy pražského setkání Krymské platformy i na informace o rozkradení třetiny humanitární pomoci, která proudí na Ukrajinu. Premiér se vyjádřil také ke společné kandidátce ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb. Podívejte se na záznam debaty v úvodu článku.