Předchozí
1 z 4
Další

Tomáše Majera přilákal hokejbal po mistrovství světa, které se konalo v Plzni. Od té doby si tento sport zamiloval a podílel se na několika mládežnických úspěších klubu HBC Plzeň.  

„Mým sportem číslo jedna je hokejbal. Začal jsem jej hrát po zlatém MS v Plzni v roce 2009. Prošel jsem mládežnickými kategoriemi a dnes jsem v kádru A-týmu. Mým cílem je zisk zlatých medailí v extralize. V mládeži se nám toto nepovedlo, doma mám pouze medaili stříbrnou a bronzovou,“ čeká Majer stále na zlato.

Tomáše Majera přilákal hokejbal po mistrovství světa, které se konalo v Plzni. Od té doby si tento sport zamiloval a podílel se na několika mládežnických úspěších klubu HBC Plzeň.Tomáše Majera přilákal hokejbal po mistrovství světa, které se konalo v Plzni. Od té doby si tento sport zamiloval a podílel se na několika mládežnických úspěších klubu HBC Plzeň.Zdroj: Archiv Tomáše Majera

Dobré výkony dostaly plzeňského rodáka i do mládežnických reprezentací, kde se podílel na zisku několika cenných kovů.  

„Měl jsem štěstí, že jsem mohl Českou republiku reprezentovat na hokejbalových juniorských šampionátech. Po dvou bronzech v kategoriích U16 a U18 jsme v roce 2018 vybojovali zlato v kategorii U20. Po šestnácti letech, navíc na kanadské půdě v St. John's. Ve zlatém týmu byl i můj spoluhráč z Plzně Jakub Vobruba a jsem moc rád, že jsme mohli být u takového úspěchu oba dva,“ vzpomíná střední útočník.

Dobré výkony dostaly plzeňského rodáka i do mládežnických reprezentací, kde se podílel na zisku několika cenných kovů.Dobré výkony dostaly plzeňského rodáka i do mládežnických reprezentací, kde se podílel na zisku několika cenných kovů.Zdroj: Archiv Tomáše Majera

Plzeňský hokejbalista rád sleduje sport i z hlediště. Fandí hokejovým Indiánům a fotbalové Viktorii, v zahraničí nedá dopustit na Arsenal.  

„Odmala jsem fandil plzeňskému hokeji, postupně jsem začal sledovat rovněž fotbal. Zisk mistrovského doublu a jeho oslavy v roce 2013 byl pro mě velkým zážitkem. Zápasy plzeňského hokeje navštěvuji jako člen statistického týmu eSports.cz, v této pozici mám za sebou osmou sezonu,“ říká Tomáš Majer.

Plzeňský hokejbalista rád sleduje sport i z hlediště. Fandí hokejovým Indiánům a fotbalové Viktorii, v zahraničí nedá dopustit na Arsenal.Plzeňský hokejbalista rád sleduje sport i z hlediště. Fandí hokejovým Indiánům a fotbalové Viktorii, v zahraničí nedá dopustit na Arsenal.Zdroj: Archiv Tomáše Majera  

Na jaře má však hokejbalovou pauzu. Student Fakulty ekonomické ZČU je momentálně na Erasmu v Mariboru.  

„Momentálně s přítelkyní Lenkou trávíme semestr v zahraničí. Díky programu Erasmus+ studujeme na Univerzitě v Mariboru. Zahraniční zkušenost můžeme doporučit všem studentům - člověk získá na mnoho věcí jiný pohled. Slovinsko je navíc krásná země a rozhodně se sem někdy vrátíme. Minimálně k jezeru Bled,“ láká Majer do Slovinska.  

Na jaře má však hokejbalovou pauzu. Student Fakulty ekonomické ZČU je momentálně na Erasmu v Mariboru.Na jaře má však hokejbalovou pauzu. Student Fakulty ekonomické ZČU je momentálně na Erasmu v Mariboru.Zdroj: Archiv Tomáše Majera