Co na záznamu debaty s Andrejem Babišem (výše v článku) najdete:

  • Vzpomínka na Karla Schwarzenberga
  • Zdražování potravin. Kdo za to může?
  • Zdražování energií
  • Téma gigafactory
  • Podpora Izraele a zahraniční politika
  • O sklizni lískových oříšků

Minulé dny nebyly pro tým Petra Fialy zrovna zralé na zápis do památníčku úspěchů. Volkswagen oznámil, že gigafactory na výrobu baterií v Česku stavět nebude, čímž padl projekt v Líních. Vláda sice bude jednat s dalšími pěti možnými investory, ale nic konkrétního na stole není. Andrej Babiš to komentoval slovy, že VW se pravděpodobně zaměří na USA, kde dostane obrovské investiční pobídky.

A ČTK přinesla zprávu, že komponenty baterií pro elektromobily Volkswagen bude vyrábět nový německo-belgický závod v polském městě Nisa. „Neschopný premiér Fiala je příčinou toho, že u nás nebude nikdo investovat. Microsoft a Intel tady své plány také zrušily,“ sdělil šéf ANO Deníku. V pondělní debatě jistě vyjmenuje velké investory, které přilákala jeho vláda.

Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ilustrační foto
Sítěmi se šíří falešné video s Babišem. Jde o podvod za pomoci umělé inteligence

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš na Instagramu též oznámil, že zasadí dvě lísky a bude pěstovat oříšky, aby si mohl doma vyrábět pravou Nutellu. Scénku uvedl posměšnou připomínkou faktu, že osmnáct milionů čtenářů německého Bildu se dovědělo, že český ministerský předseda musí vyrazit na nákupy za hranice, protože potraviny v Německu jsou levnější, kvalitnější a ve větších baleních než v jeho zemi. A to včetně zmíněné Nutelly.

Co na to Andrej Babiš?
Co vše již zaznělo v živých debatách se šéfem ANO a redaktorkou Kateřinou Perknerovou? Články a záznamy najdete ZDE

Široce sdílené video skončilo Fialovým konstatováním, že kabinet nemá na cenotvorbu přímý vliv, ale bude žádat po mezinárodních firmách, aby zjištěnou disproporci vysvětlily.

Holding Agrofert z Babišova svěřenského fondu je ovšem v daném oboru dominatní hráč, takže se nabízí otázka, proč nejde příkladem a při loňském vysokém zisku nesníží ceny svých výrobků, případně citelně nezvedá svým zaměstnancům mzdy. Lídra opozice se zeptáme i na Fialovu africkou cestu a jeho názor na to, proč byla zrušena návštěva Nigérie.