Daniela Pejšová

Jednou ze strůjkyň historického postupu do čtvrtfinále proti USA v turnaji ženských hokejistek byla i obránkyně Daniela Pejšová. Devatenáctiletá členka první obranné formace působí už čtyři roky ve švédském Modo, na turnaji v Pekingu přispěla k fantastické cestě ženské reprezentace vstřelenou brankou a asistencí.

Dorothea Wiererová

Italská biatlonistka je dlouhodobým ztělesněním krásy v ženském sportu. Trojnásobná mistryně světa využila sportovních úspěchů ke spojení s řadou módních značek. V Pekingu navíc rodačka z Brunecku potvrdila skvělou sportovní formu bronzovou medailí ze sprintu.

Dorothea Wiererová.Dorothea Wiererová.Zdroj: ČTK/ZUMA

Meeri Räisänenová

Z reakcí na sociálních sítích je ale jasnou vítězkou finská brankářka. Dvaatřicetilá rodačka z Tampere sice na ženském turnaji odchytala pouze jedno utkání, získala si ale řadu fanoušků především z mužských řad. S finskou reprezentací navíc bude bojovat o medaili - Finky vyzvou v semifinále favorizované Američanky.

Markéta Davidová

Česká biatlonistka je další sportovkyní, která se díky svému přirozenému půvabu těší velké pozornosti na sociálních sítích. Skromnou závodnici zatím v Pekingu provází smůla, když ve vytrvalostním závodě přišla poslední ranou o zlatou medaili, a nakonec se musela spokojit se šestým místem.

Mikaela Shiffrinová

Na olympiádě v Soči v roce 2014 se stala Shiffrinová nejmladší olympijskou vítězkou v historii slalomových závodů, když triumfovala ve věku 18 let a 345 dní, zlatou medaili přidala i o čtyři roky v Pchjongčchangu v obřím slalomu. I díky tomu se Shiffrinová výrazně zapsala mezi jedny z nejžádanějších současných osobností v USA, bezpochyby tomu u šestadvacetileté lyžařky přidává i půvab.

Juuta Leerdamová

Třiadvacetiletá rychlobruslařka je dominantní především na kratších tratích, na 500 metrů obsadila v olympijském závodě páté místo. Několikanásobná holandská šampionka je jednou z nejoblíbenějších sportovkyň své země.

Chloe Kimová

Americká snowboardistka Chloe Kimová obhájila v Pekingu olympijské zlato v U-rampě. Jednadvacetiletá favoritka rozhodla o vítězství hned v první ze tří finálových jízd. Velmi aktivní je Kimová i na svém instagramovém účtu, kde si získala řadu fanoušků.

Sarah Nurseová

Kanadská hokejistka měla zásadní vliv na stříbrnou medaili svého mužstva na minulé olympiádě v Pchjongčangu. Sedmadvacetiletá útočnice řádí i v Pekingu - z pěti zápasů nastřílela čtyři góly a sedm asistencí a i díky ní je Kanada v semifinále turnaje.

Antoinette de Jongová

Aktuálně šestadvacetiletá Holanďanka je držitelkou juniorského světového rekordu v rychlobruslení na 3000 metrů a daří se jí i v Pekingu, kde získala bronz v závodě 1500 metrů. V Nizozemsku je navíc širokou veřejností považována za nástupkyni legendární Ireen Wüstové.

Rachel Homanová

Kanadská curlerka je trojnásobnou šampionkou své země, na letošní olympiádě skončila pátá před českým manželským párem Paulovými. S Johnem Morrisem nezvládli rozhodující souboj s Itálií, který prohráli 7:8.