Christopher Grotheer z Německa závodí v jasně oranžové helmě s bíle vyvedeným erbem své země uprostřed. Čínský závodník Jin Čeng se při volbě designu své helmy inspiroval dávnými generály dynastie Chan. Američanku Katie Uhlaenderovou jde jen těžko přehlédnout, když se po ledu řítí s orlem bělohlavým - národním ptákem a symbolem Spojených států amerických - na přilbě.

Ptačí motiv zvolila také Brazilka Nicole Silveirová, která svou přilbu ozdobila obrázkem papouška ara ararauna. "Barevného ptáka z mé země, který zároveň symbolizuje štěstí a připomíná karneval," vysvětlila na instagramu. Pro jiný efekt se rozhodla Rakušanka Janine Flocková. Její přilba je jako zrcadlo, takže se v ní odráží panoramatický pohled na dráhu a pro diváky u obrazovek vzniká ohromující efekt. Kellie Delková z Portorika má na přilbě třetí oko, aby jí pomohlo jasně vidět na trať.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová ve čtvrté jízdě na ZOH v Pekingu.
Dobře načasovaná forma, Fernstädtová dojela ve finále skeletonu sedmá

Jaclyn Narracottová závodí - stejně jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu - v přilbě v australských národních barvách, zelené a zlaté. Svou zemi v designu na přilbě upřednostnila také Kanaďanka Jane Channellová, zatímco její týmová kolegyně Mirela Rahnevová zvolila fantasknější motiv jednorožce. Spousta inspirativních slov víří na černém podkladu helmy Belgičanky Kim Meylemansové a šíří taková poselství, jako jsou "znalosti", "zábava" a "otevřená mysl".

Až hypnotizující účinek má růžový vír na přilbě Rusky Julie Kanakinové, zatímco Nathan Crumpton z Americké Samoy se při volbě své helmy rozhodl dát zcela nový smysl výrazu "skeleton" a po podobném motivu sáhl i Australan Nicholas Timmings. Španěl Ander Mirambell a jeho helma jsou zjevně připravení vyrazit do klubu na diskotéku ve stylu 80. let. Jeho soupeř Mattia Gaspari z Itálie se vydal v čase opačným směrem a díky své helmě vypadá jako superhrdina z budoucnosti.