Stalo se to v roce 2003, krátce poté, co oslavil patnácté narozeniny. Se svou neteří, která k němu vzhlížela jako k autoritě, se takto uspokojoval více než pět let. Neteři přitom vyhrožoval, že pokud někomu něco řekne, zabije ji. Dnes už šestadvacetiletého muže za to soudci plzeňského krajského soudu poslali na pět let vězení. Verdikt ve čtvrtek posvětili soudci Vrchního soudu v Praze. Deníku to potvrdil předseda senátu Viktor Mach. Jméno obžalovaného redakce vzhledem k jeho příbuzenskému stavu k oběti nezveřejňuje.

Se svým strýcem dívka vyrůstala v jedné domácnosti. V péči ji totiž měla jeho matka, kterou sama školačka dlouhý čas považovala i za svou matku a strýce logicky za bratra.

Vše vyplulo na povrch až po letech, když se dívka svěřila své spolužačce na učilišti, svému příteli a po nějaké době i sestře obžalovaného. Kriminalisté se tak celou záležitostí začali zabývat s poměrně dlouhým časovým odstupem.

„Spolehlivě jsme prokázali vinu obžalovaného i přesto, že on od počátku svou trestnou činnost popíral," zdůvodnil rozsudek plzeňský soudce Jan Špeta.

I když byla výpověď poškozené dívky jediným přímým důkazem, soudci neměli důvod jí nevěřit. Podle soudní znalkyně Karolíny Malé, která poškozenou vyšetřovala, by si něco takového těžko vymyslela. I přesto jí však rodina neuvěřila. Ve chvíli, kdy se o případ začali zajímat kriminalisté, se k ní příbuzní otočili zády a naopak ji nabádali k tomu, ať trestní oznámení stáhne.

Poškozené, která si nese negativní zkušenost z doby dospívání, je dnes 22 let. Žije v jedné obci na Karlovarsku.