Hned několika lidem chce poděkovat 55letá Plzeňanka, kterou ve středu v Prešovské ulici přepadl zloděj a ukradl jí kabelku. Jen díky duchapřítomnosti kolemjdoucích nepřišla o peníze, doklady, platební kartu a také o auto, které nechala stát s klíčky v zapalování na ulici, když se za neurvalým chmatákem rozběhla.

„Byla to otázka snad vteřiny. S autem jsem přijížděla domů kolem půl osmé večer a zrovna jsem zaparkovala. Když jsem si rozepínala pás, otevřely se dveře u spolujezdce, zloděj sáhl na sedadlo pro kabelku, kterou jsem si tam odložila, a dal se na útěk,“ vypráví žena, která pouze prozradila, že se jmenuje Vilma. Chce zůstat v anonymitě kvůli obavám z dalšího útoku.

Rozhodla se totiž, že nenechavce bude pronásledovat. Rozběhla se za ním ulicí a z plných plic křičela: „Chyťte zloděje!“ Na její volání hned zareagovali dva kluci, kteří šli po chodníku.

„Za zlodějem se oba rozběhli. Jeden z nich ho dostihl a kabelku mu vytrhl z ruky. Zloděj ale prchal dál, a tak se za ním rozjel nějaký cyklista,“ popsala vypjaté chvilky žena.

Skoro už se zdálo, že je nenechavec v pasti, schoval se totiž do jednoho z domů a cyklista za ním zabouchl dveře. Přivolaní policisté už ho ale v domě nenašli, patrně utekl vnitroblokem.

„Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří mi pomohli. Nejen těm klukům a cyklistovi, kteří zloděje pronásledovali, ale i paní, která přivolala policii, když viděla, co se v ulici děje. A také mužům, kteří pohlídali moje auto. Z něj jsem totiž vyběhla a nechala ho otevřené na ulici,“ říká paní Vilma s tím, že než se ze šoku vzpamatovala, byli všichni tito lidé pryč.

Žena by také chtěla varovat všechny, kdo se pohybují ve městě, aby si na své věci dávali pozor, a to i v době, kdy třeba jen zastaví s autem na ulici.
„Nikdy se mi nic podobného nestalo. Slyšela jsem ale, že podobné krádeže organizují vícečlenné skupiny. Jeden člověk vám ukradne z vozu kabelku, a když za ním běžíte, další vám mezitím s autem odjedou, je to neuvěřitelná drzost,“ podotýká Plzeňanka.

Přestože podle jejích slov přijeli na místo policisté i městští strážníci prakticky okamžitě, nepřeje si, aby věc šetřili. „Rovnou jsem jim řekla, že nebudu vypovídat, protože mám strach o svoji bezpečnost, aby mi třeba ještě nevykradli byt,“ vysvětlila žena.