Policie dopadla díky pomoci veřejnosti po pěti týdnech zloděje, který na jihu Plzeňska ukradl z rodinného domu bezmála půl milionu korun. Část lupu se u něj našla zakopaná na zahradě. Další zloděj, který má na svědomí také vloupání do domu na Plzeňsku, ale policii zatím uniká.

Zdroj: Youtube

Zloděj řádil počátkem října v obci Snopoušovy na jižním Plzeňsku. „Pachatel vnikl neuzamčenými dveřmi přes sklep do vnitřních prostor rodinného domu, kde v pokoji z nezajištěné zásuvky komody odcizil finanční hotovost ve výši téměř 440 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Policisté tento týden zveřejnili snímky podezřelého a hned slavili úspěch, veřejnost jim pomohla s identifikací poberty. Jde o osmatřicetiletého muže ze severního Plzeňska. „K výše uvedenému jednání se doznal a na jeho zahraně policisté nalezli zakopanou bednu s finanční hotovostí přes 260 tisíc. Bohužel zbývající peníze z krádeže obviněný již stačil utratit,“ uvedla Červenková s tím, že policisté již pachatele obvinili ze spáchání trestných činů krádeže a porušování svobody.

Poznáte muže?

Další pachatel vloupání do rodinného domu na Plzeňsku ale policii zatím uniká, i v tomto případě se proto obrací na veřejnost. Zloděj do objektu vnikl 29. října v době od 7:30 hodin do 13:00 hodin v obci Plasy na severním Plzeňsku. „Neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň okna a dostal se do vnitřních prostor domu. Pachatel z domu odcizil mobilní telefon a finanční hotovost přes 10 tisíc korun,“ popsala Červenková s tím, že v souvislosti s tímto případem policie pátrá po totožnosti muže zachyceného na kamerovém záznamu. S případnými poznatky k osobě na záznamu se můžete obracet osobně na obvodním oddělení Kaznějov, Školní 478, případně na e-mail: px.oop.kaznejov@pcr.cz, na tel. 974 322 741 nebo na linku 158.