Plzeňští kriminalisté dopadli 38letého muže, který od srpna do října letošního roku spáchal v Plzni hned několik trestných činů.

Vše začalo 28. srpna v noci. "Muž vnikl do bytu v Bolevecké ulici. Zde sebral peníze, cennosti, osobní doklady a klíče od auta. V bytě přitom spal majitel," popsala první případ mluvčí policie Veronika Hokrová. "Zloděj poté byt opustil, našel zaparkované auto a odjel s ním," doplnila mluvčí. Majiteli tak zloděj způsobil škodu za téměř 230 tisíc korun.

To ale provinilci zjevně nestačilo a v noci 19. října se rozhodl ve své činnosti pokračovat. "Vnikl do bytu v Jesenické ulici, kde opět odcizil finanční hotovost, doklady a také mobilní telefon. Vše v hodnotě 2100 korun," vyjmenovala Hokrová.

Další krádež na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát si muž vyhlédl areál firmy v Úslavské ulici. "Do areálu se dostal 23. října v noci. Hned pokračoval do zabezpečeného skladu, odkud odcizil motocykl," uvedla mluvčí policie. S motorkou se ale zřejmě nespokojil, protože vzápětí z dalších prostor firmy sebral klíče od zaparkovaných aut. "S jedním vozem chtěl z místa činu také odjet, ale nepodařilo se mu nastartovat. Část odcizených věcí nechal tedy v autě a se zbytkem areál firmy opustil," dodala. Způsobená škoda se vyšplhala na 30 tisíc korun.

Naposledy se již zadržený muž provinil 30. října, kdy ve Sladkovského ulici v jednom z podniků vykradl herní automat. Sebral z něj dva tisíce korun. "Toho se dopustil i přes to, že byl v posledních třech letech za obdobný čin soudně potrestán," informovala Hokrová.

Policisté se případem dále zabývají, muže umístili do policejní cely a policejní komisař podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Muž se nyní zpovídá ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, z pokračujícího přečinu porušování domovní svobody, dále z pokračujícího přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z přečinu neoprávněné užívání cizí věci spáchaného ve stádiu pokusu. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.