Obžalování jsou z loupeže, při které údajně okradli a zbili bezdomovce Jiřího S. ležícího na lavičce nedaleko vlakového nádraží v Plzni. Muži bitím způsobili zlomeninu nosu a další zranění, kvůli kterým musel být ošetřen záchrannou službou. Následně mu měli odcizit asi 80 korun. Nedlouho na to je zadržela policie.

Patryku Czerwonkovi (27), Arturu Andrzeji Kukuczkovi (25) a Krzysztofu Mikielczykovi (27) hrozí až deset let vězení. Podle informací Deníku poškozený nedlouho po incidentu zemřel, nikoliv však na následky zranění utržených při loupeži.

Muži, toho času žijící na ubytovně, údajně v den incidentu vypili několik piv a lahev vodky, což prokládali kouřením marihuany.

Czerwonka se včera u soudu k činu přiznal. „Ležel na lavičce, tak jsem ho chytil a hodil ho na zem, tam jsem do něj tak třikrát kopl. Nevím, proč jsem to udělal,“ vypovídal. Czerwonka bezdomovce znal. „Každé ráno mě na zastávce otravoval, ať mu dám nějaké peníze nebo cigarety,“ řekl soudu. Obžalovaný u soudu projevil i lítost. „Bylo to zbytečné, nechápu, proč jsem to udělal. Bylo to tím, jak jsem byl opilý. Vždyť to byl starší člověk, co se ani nemohl bránit,“ vypovídal.

Kukuczka se hájil tím, že bezdomovci nic neudělal. Incidentu se prý vůbec neúčastnil. Naopak uvedl, že muže měli bít Czerwonka a Mikielczyk. Druhý z jmenovaných měl bezdomovce i okrást. „Já jsem s tím nechtěl mít nic společného, když ho začali kopat, odešel jsem od nich pryč,“ řekl u soudu.

Oba dva obžalování, kteří dnes vypovídali, byli již předtím souzeni a trestáni v Polsku. Soud bude pokračovat v dalších dnech.