Žena podle obžaloby, která zazněla u klatovského soudu, podala v roce 2018 u České spořitelny, Stavební spořitelny České spořitelny a MONETA Money Bank v roce 2018 dohromady celkem sedm žádostí o úvěr. Ve všech případech doložila padělaná potvrzení, že je zaměstnancem soukromé společnosti v Praze a pobírá čistý průměrný měsíční příjem za posledních 12 měsíců ve výši 53 548 korun. „Nebyla to pravda, jelikož v době, kdy o poskytnutí úvěru žádala, nebyla nikde zaměstnána a pobírala pouze dávky hmotné nouze a státní sociální podpory,“ uvedl v obžalobě státní zástupce. Doplnil, že v pěti případech Kendricks u bank uspěla a získala úvěry v celkové výši přesahující 4,8 milionu korun. Z nich do doby podání obžaloby splatila jen malou část.

V Plasích vzniká film o skladateli
Cisterciácký klášter v Plasích je rájem filmařů

Obžalovaná u soudu odmítla vypovídat. Byl proto přečten protokol z přípravného řízení, kde policistům přiznala, že o všechny úvěry skutečně žádala, a že při tom použila nepravdivé údaje o svém zaměstnání i výši příjmu. „Nejednala jsem ale v úmyslu úvěry nesplácet. Mám dostatečný majetek. Potřebovala jsem jen hotové peníze na svoje obchodní aktivity,“ tvrdila policistům Kendricks, která dále uvedla, že pobírá dávky ve výši 7500 korun, přestože nedávno prodala hotel v SRN za více než devět milionů a navíc vlastní tři byty v Sušici. Jak vyplynulo u soudu, koupila je právě za finance z úvěrů.

U soudu není Kendricks poprvé. Naposledy dostala podle informací Deníku podmínku za podvody a za vydírání. Vydírat měla invalidního důchodce z Horažďovicka, s nímž se náhodně potkala a jemuž slíbila úžasný sex. Roztoužený senior jí poskytl bezmála půl milionu korun. Když jí odmítl dát další peníze, které po něm chtěla, se zlou se potázal. Obvinila ho ze znásilnění a oznámila to na policii i jeho manželce. Žádné znásilnění se ale neprokázalo, a tak před soud nešel on, nýbrž Kendricks. Ta zatím vždy vyvázla s výchovnými tresty, teď pro ni ale státní zástupce v obžalobě navrhl čtyři roky vězení.