Policie v Jízdecké ulici v Plzni při lustraci motocyklu zjistila, že nesouhlasí registrační značka motocyklu Honda s tovární značkou. Řidiče proto chtěli zastavit, ten ale na výzvu “STOP” nereagoval a strhla se honička. “Řidič reagoval zrychlením jízdy. Z tohoto důvodu použila policejní hlídka i doprovodný zvukový signál k zastavení motocyklu, který začala bezprostředně pronásledovat,” sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Motorkář se řítil ulicemi Plzně jako smyslů zbavený - na křižovatce ulic Přemyslova a Sady 5. května došlo ke střetu motocyklu a služebního vozidla. Po střetu řidič motocyklu ve své nebezpečné jízdě pokračoval dále směrem do ulice Sady 5. května a dále na Roudnou a Bílou Horu do městské části, kde motocyklista nezvládl svůj stroj v zatáčce a došlo opět ke střetu motocyklu se služebním vozidlem. “Tam vyjel vpravo na nezpevněnou část komunikace, kde se svým motocyklem havaroval,” řekla Hokrová.

Zdroj: PČR

Muž se pokusil zvednout a z místa nehody prchnout, v tom mu ale zabránili muži zákona. Při další lustraci policisté zjistili, s kým mají tu čest – jednalo se 35letého muže, který má zakázáno řídit motorová vozidla, navíc byla při testech zjištěna přítomnost amfetaminu a metamfetaminu (pervitinu). “V případě uznání viny hrozí řidiči za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až tříletý trest odnětí svobody,” dodala policejní mluvčí.

Rozsáhlý požár v Přeštické ulici v Plzni zaměstnal několik jednotek hasičů.
Mohutný požár zničil opuštěný dům nedaleko hokejového stadionu