Ujíždějícího a poté utíkajícího motorkáře zastavila v Plzni až namířená služební zbraň strážníka.Ujíždějícího a poté utíkajícího motorkáře zastavila v Plzni až namířená služební zbraň strážníka.Zdroj: se svolením MP PlzeňMotorkář na sebe upozornil sám, když při jízdě od Litic začal po spatření vozidla hlídky strážníků zmatkovat, zavrávoral a poté prudce odbočil z hlavní silnice, přidal plyn a začal na motocyklu ujíždět. „Hlídka tak za motorkářem okamžitě vyrazila. Když jej dostihla, řidič na výzvy k zastavení nebral zřetel a dál ujížděl při železniční trati směrem na Valchu po prašné cestě, kde následně po pár metrech v levotočivé zatáčce s motocyklem havaroval,“ popsala první část akce v pondělní tiskové zprávě mluvčí městské policie Tereza Schliková.

Zdroj: Youtube

Ani to však motorkáři nestačilo a dal se před hlídkou na útěk. „Strážník muže opakovaně vyzýval, aby zastavil, ale muž při útěku začal náhle hledat něco po kapsách a otáčet se směrem k němu. V tuto chvíli strážník využil svého oprávnění a muže zastavila až hrozba namířenou střelnou zbraní. Následně mu byla přiložena pouta,“ dodala k zákroku Schliková.

Obecní úřad v Myslince
Napřed otrávení psi, pak smrt starosty. Vesnice je v šoku z vraždy

Důvodů k útěku měl přitom jednatřicetiletý muž hned několik. Provedený test na přítomnost drog vyšel u něj pozitivně na amfetaminy a metamfetaminy, muž měl také platnou blokaci řidičského oprávnění, přičemž skupinu A na motocykly nevlastnil vůbec. Motorka také nebyla pojištěna a byla na ní úplně cizí registrační značka. „Dotyčného si na místě od strážníků převzala přivolaná hlídka státní policie k dalšímu šetření,“ doplnila mluvčí plzeňských strážníků.