Plzeňští policisté ve středu ve večerních hodinách pronásledovali osobní motorové vozidlo značky BMW, jehož řidič nereagoval na výzvy k zastavení a Plzní se řítil vysokou rychlostí.

"Vozidla si všiml jako první policista v civilu, který se byl ve svém volnu projet na motorce. Měl totiž informaci, že BMW bylo nahlášeno jako odcizené u našich sousedů v Německu. Ihned kontaktoval hlídku uniformovaných p olicistů a sám zatím vozidlo pronásledoval, aby mohl udávat jeho polohu," popsla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Dodala, že: "Jakmile si věc převzala policejní hlídka, začala zběsilá honička Plzní. Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP řidič nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a městem projížděl vysokou rychlostí."

Nehoda dvou nákladních vozidel na dálnici D5 ve směru na Prahu.
Provoz na D5 komplikovala nehoda dvou nákladních vozidel

Agresivní jízdou řidič BMW ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Muži zákona následně zatarasili mladému řidiči cestu a za použití donucovacích prostředků ho omezili na osobní svobodě.  

"Orientační test na přítomnost omamných a návykových látek ukázal policistům pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Následnou lustrací policisté zjistili, že mladý muž má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do července roku 2022. Lustrace vozidla potvrdila, že automobil je nahlášený jako odcizený."

Ve věci zahájili úkony trestního řízení a prověřují veškeré okolnosti.