Nýřanští policisté vyjížděli v úterý večer do sousedního Přehýšova urovnávat dramatický sousedský spor. Kromě výhrůžek smrtí tam vzduchem létala také sekyra.

Dvaašedesátiletý a třiatřicetiletý muž podle všeho neměli nikdy dobrý vztah, teď jejich sousedství vygradovalo, když starší mladšímu vyhrožoval, že ho zabije. Ze svého pozemku pak na vedlejší pozemek a sousedovým směrem hodil sekyru. „Mladší muž zareagoval na agresivního souseda pepřovým sprejem, který mu nastříkal do obličeje. Štípací sekeru pak hodil zpět na jeho pozemek,“ popsala incident policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Sekera dopadla do sousedova bazénu, on to ale nejspíše neviděl. „Zranění výbušného souseda po zasažení pepřovým sprejem si vyžádalo lékařské ošetření a následný převoz do fakultní nemocnice,“ popsala dále mluvčí.

Dvaašedesátiletý muž je nyní podezřelý ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a může jít až na rok do vězení. „V současné chvíli policisté začali s prověřováním okolností tohoto případu,“ doplnila Iveta Kořínková.

Ilustrační foto
Revizorům pomáhali strážníci