Sedmadvacetiletého muže soudci potrestali za pohlavní zneužití dvou malých chlapců na dětském táboře u Kosího potoka na Tachovsku. Obžalovaný si podle spisu v červenci 2007 pozval do stanu dvanáctiletého chlapce a tam jej hladil po zádech a na intimních místech. Pražské sdružení Gemini, jež tábor organizovalo, pak tento chlapec přestal navštěvovat. Na stejném táboře měl obžalovaný zneužít i druhého chlapce a o rok později znovu.

„Nezletilých poškozených se dotýkal a hladil je, masturboval. Nepochybně se jedná o pohlavní zneužívání," uvedl předseda senátu Pavel Fait.

Martin S. po přečtení verdiktu sklonil hlavu do dlaní a vyhýbal se kontaktu se soudci i novináři. Po skončení jednání doslova utekl z jednací síně i budovy soudu. Verdikt je konečný a nelze se proti němu odvolat. „Zvažujeme ovšem dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně. V případu je řada pochybností," uvedl advokát obžalovaného Martin Nezval.

Martin S. si v kauze vyslechl hned čtyři verdikty. Prvně jej Okresní soud v Tachově obžaloby zprostil. Státní zástupce se však odvolal a soudci krajského soudu v Plzni věc vrátili do Tachova k novému projednání. Tamější soudci letos na jaře mladého muže potrestali dvěma lety vězení s tříletou podmínkou a pětiletým zákazem práce s dětmi a mládeží. Odvolací soudci se nyní s tímto trestem ztotožnili.

Táborový vedoucí svou vinu od počátku popírá. „Kdyby to ti kluci dnes mohli vzít zpět, udělali by to," pronesl.
Celá kauza vyplula na povrch v roce 2008. Jeden z chlapců si totiž o zneužívání dětí přečetl v časopise. „Pak se svěřil, že se mu stalo něco podobného," sdělil Fait.

Martin S. není jediným odsouzeným vedoucím ze sdružení Gemini. Admirálovi sdružení Václavu K. byly prokázány tři případy zneužití chlapců ve věku 13 až 14 let, a to v letech 2002, 2003 a 2004. Soudci jej za zneužití chlapců loni potrestali dvouletým vězením s podmínkou na čtyři roky a zákazem práce s dětmi na deset let.

Martinovi S. původně hrozilo až deset vězení.