Školačka nakonec sexuální ataky otčíma neunesla a utekla z domova. Už se tam nevrátila a dnes je v péči pěstounů. Domů by se podle úterního rozhodnutí Krajského soudu v Plzni neměl jen tak vrátit ani Petr S. Měl by jít totiž zpytovat svědomí na sedm let za mříže. Zda tam skutečně půjde, rozhodne ale až odvolací soud.

Petr S., který žije na Karlovarsku, měl nejméně od roku 2017 do dubna 2019 nevlastní dceru opakovaně osahávat v oblasti prsou a na genitáliích, třít svým přirozením o její přirození a v jednom případě se měl na ní pokusit vykonat pohlavní styk. To vše buď doma, při cestách kamionem, kde ho doprovázela, nebo v osobním autě.

Muž vše před soudem odmítl. „Cítím se nevinen, mám čisté svědomí,“ prohlásil a doplnil, že s dívčinou matkou se seznámil v době, kdy oba měli každý své čtyři děti. Společně si pořídili v roce 2015 syna a od té doby spolu bydlí. Řekl, že ženinu nejmladší dceru měl rád a choval se k ní jako k vlastní. Pak na ni ale změnil názor. Před soudem ji označil za zlodějku, útěkářku a lhářku. Vše si podle něj vymyslela, aby se dostala z domova, protože se neměla ráda s přísnou matkou.

Podpořila ho i dívčina matka, která také dceru označila za lhářku s tím, že věří, že je partner je nevinný. Přiznala však, že jí dívka celkem třikrát řekla, že ji otčím zneužívá. Poprvé, když jí bylo pouhých 12 let. „Tehdy jsem jí věřila a chtěla to hned řešit. Ale ona nechtěla. A když si s ní promluvila rodina, přiznala, že si vše vymyslela,“ uvedla dívčina matka. Jak je možné, že zneužívání ze strany otčíma naznačily i starší dcery, podle svých slov netuší. „Nikdy jsem nepozorovala, že by se k dětem choval nevhodně,“ řekla soudu.

Dívka ale před soudem potvrdila svoje výpovědi z přípravného řízení a obžalovaného usvědčovala z činů uvedených v obžalobě. Jejímu výslechu byla přítomna i psycholožka, soudní znalkyně, která uvedla, že dívčina výpověď splňuje všechna kritéria věrohodnosti.

Senát v čele se soudcem Janem Špetou dívce neměl důvod nevěřit. Za znásilnění a za pohlavní zneužití poslal Petra S. na sedm let do vězení. „Šlo o čtyři závažné trestné činy. Společenská škodlivost je dána i tím, že šlo o dítě, které měl ve své péči, živil ho,“ odůvodnil verdikt Špeta. Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal, věcí se tak bude zabývat Vrchní soud v Praze.