Senior řídil VW Polo, s nímž podle obžaloby nedal na křižovatce přednost Hondě Civic, jedoucí po hlavní silnici. Vozy se střetly, honda se dostala do smyku a vjela do protisměru, kde do ní narazila Dacia Logan, v níž cestovali manželé z Plzně. Ti utrpěli zhmoždění hrudníku a další zranění, mnohem hůře ale dopadl mladý pár v hondě. Šestadvacetiletá žena zemřela na místě, její stejně starý partner podlehl po několika hodinách vážným zraněním v nemocnici.

Krbec u soudu opakovaně prohlásil, že za tragédii vinu nenese. Tvrdil, že řidiči do cesty nevjel a že pravidla silničního provozu neporušil. „Jel jsem od Dolní Lhoty. Zůstal jsem stát na křižovatce a rozhlížel se. Vtom přijelo zleva to auto, které jelo víc jak stovkou. Vůz o mě škrtl, odrazil se a jel šikmo k levé straně, kde narazil do protijedoucího auta. Kdybych nestál, tak už tady nejsem,“ nabídl svůj pohled Krbec.

Podle soudního znalce ale mladík jel sice o trochu rychleji, než povolenou devadesátkou, nicméně vinu za střet podle něj jednoznačně nese Krbec, jenž nedal přednost. Právě posudek byl klíčový pro rozhodnutí soudu. „Obžalovanému byl za usmrcení z nedbalosti uložen trest ve výši dva roky, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu tří let. Zároveň mu byl uložen zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu pěti let,“ uvedl předseda senátu Jan Kasal.

Pozůstalí po Krbcovi požadovali odškodné ve výši cca 4,2 milionu korun. „Co se týče poškozeného, tam již pojišťovna část vyplatila a se zbytkem byli odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních. Co se týká pozůstalých po poškozené, tak v případě matky, pro niž to byla jediná dcera, jsme přiznali nemajetkovou újmu 800 tisíc korun, její sestřenice dostaly po 350 tisících korunách,“ doplnil Kasal. Verdikt není pravomocný, všichni si nechali lhůtu pro odvolání.