Hádka sousedů kvůli hluku měla dohru až u soudu. Martin Šrejl (53) údajně vyhrožoval svým sousedům kvůli tomu, že hráli na hudební nástroje.

„Poleju vám ksichty kyselinou, to se budete divit,“ četl včera na Okresním soudu Plzeň-město soudce Ondřej Klůs. Šrejl měl vyhrožovat fyzickým násilím, a dokonce i zabitím několika členům rodiny. „Zkopu tě a prohodím dveřmi,“ měl říct nezletilému chlapci. Otec musel kvůli jeho údajným vyhrůžkám vyhledat i psychologickou pomoc, protože se bál fyzického napadení. Za to žádal 20 000 korun odškodného.

Šrejla, který byl obžalován z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozil až rok vězení, však pobyt za mřížemi nečeká. Podle rozsudku však do vězení nepůjde.

Případ bude pouze postoupen přestupkové komisi, která rozhodne, zda se jedná o přestupek proti občanskému soužití.
Podle soudce byly značné rozpory ve výpovědích svědků, navíc od vykonání činu uběhlo již tři a půl roku. Státní zástupce Michal Klíma i Šrejlův obhájce s verdiktem souhlasili.

Obžalovaný se snažil zvýšený hluk řešit domluvou, což nezabralo. Poté docházelo k výměně vulgarit z obou stran a vše vyvrcholilo právě soudem.

Podle Šrejla šlo o komplot, který měl vyústit v jeho vyštvání z domu. To ale nepotvrdil okresní a ani krajský soud, který se také případem zabýval. Celý proces se táhl od jara 2016 a první vyhrožování mělo proběhnout v roce 2015. Finální rozsudek padl teprve včera.