Deset let ve věznici s ostrahou. Tak zněl čtvrteční rozsudek Krajského soudu v Plzni nad Máriem Krtičkou, který loni v Plzni zbil 69letého taxikáře. Petr J. na následky zranění vykrvácel a zemřel.

Pětatřicetiletý muž původem ze Slovenska byl obžalován z toho, že v lednu 2018 zbil v Plzni na Doubravce taxikáře, který ho vezl z večírku domů.

Potyčka, jejíž důvod a průběh nikdo přesně nezná, se odehrála na chodbě domu, ve kterém Krtička ten den přespával. Pravděpodobně šlo o spor o zaplacení. Podle svědků neměl Petr J. mezi taxikáři příliš dobrou pověst a své zákazníky okrádal.

Obžalovaný Krtička celou dobu trval na tom, že si kvůli opilosti nic nepamatuje, ale na místě podle soudu nemohl být v tu dobu nikdo jiný. Taxikáře udeřil pěstí do obličeje, čímž mu zlomil nos. Dále ho udeřil silně do břicha, kde jsou životně důležité orgány. Použil k tomu tele-skopický obušek. Ten patřil napadenému taxikáři, jak později potvrdila jeho žena. Našly se na něm pachové sto-py Krtičky i taxikáře Petra J.

„Obžalovaný odešel po potyčce do bytu a absolutně ho nezajímal stav zbitého muže, který ležel na chodbě. I po jeho smrti byl lhostejný,“ uvedl předseda senátu Jan Špeta. Odsouzený musí také zaplatit přes dva a čtvrt milionu korun jako nemajetkovou újmu pozůstalým.

Krtička se proti rozsudku na místě odvolal.