Celý incident se odehrál zhruba před měsícem na plzeňských Borech, a to před jedním z domů přímo na ulici. Muž k ženě přistoupil a začal jí nadávat. „Poté se zmocnil jejího mobilního telefonu a mrštil jím proti stěně domu,“ sdělil Hrubý. Útočníkovi to ale nestačilo. „Muž následně otevřel jogurtový nápoj a bývalé přítelkyni jej vylil na hlavu,“ popsal Hrubý.

Žena se muže snažila odstrčit. Ten ji ale uchopil za prsty pravé ruky a zvrátil je dozadu. „Agresor jí tak způsobil zranění, které si vyžádalo více než tři týdny v pracovní neschopnosti a trvalé omezení hybnosti jednoho z prstů,“ doplnil Hrubý.

Fyzickému napadení přihlížely tři mladé ženy z Plzně, které stály v místě se svými ratolestmi.

„Policisté jednání muže kvalifikovali, jako trestný čin ublížení na zdraví v jednočinném souběhu s trestným činem výtržnictví,“ uvedl Hrubý. Pokud soud uzná muže vinným, může strávit za mřížemi až dva roky.

Plzeňští policisté se ublížením na zdraví setkávají v průměru jednou za čtyři až pět dnů. Podle statistiky v řešili muži zákona v letošním prvním pololetí roku o pět případů více, než loni. „Od ledna do června 2009 evidujeme celkem dvaačtyřicet případů. Loni jich bylo sedmatřicet,“ uzavřela policejní mluvčí Martina Hábrová.