Rozsudek není pravomocný, Koníček i státní zástupce si ponechali lhůtu pro případné odvolání. Za pokus o vraždu, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví hrozilo Koníčkovi až osmnáct let.

Miroslav Koníček„Obžalovaný se pro výkon trestu zařazuje do vězení se zvýšenou ostrahou. Dále se mu uděluje trest propadnutí nože, povinnost zaplatit přes 200 tisíc zdravotní pojišťovně a zaplatit náhradu nemajetkové újmy poškozenému přes 260 tisíc korun,“ řekl předseda senátu Jan Hostaš.

Incident se odehrál loni v prosinci před restaurací u Chřestýše. Obžalovaný kouřil venku před hospodou. Čtyřicetiletý řidič dodávky se rozjel a chtěl vyjet z parkovacího místa. Koníček byl o dodávku zřejmě opřený, i když on u soudu tvrdil, že do něj dodávka nacouvala. Začal být vulgární a mlátit do auta, ze kterého vystoupil řidič. Opilý Koníček ho místo řešení situace dvakrát bodl do hrudníku a zaútočil i na jeho spolujezdce. Ten se ze strachu o svůj život zamkl v autě.

Zraněný muž skončil s masivním krvácením v nemocnici, nůž mu poranil plíce a poškodil dvě tepny. Koníček byl dopaden čtyři hodiny po incidentu.