Muž za volantem kamionu byl na sklonku července 2018 na výjezdu z okresního města směrem na Šťáhlavy účastníkem tragické nehody, při níž zemřel motorkář. Podle rozsudku muž za volantem kamionu při odbočování vlevo nebyl dostatečně ostražitý. Přehlédl motocyklistu, který jej v tu chvíli předjížděl a narazil do palivové nádrže náklaďáku. „Soud řidiče kamiónu uznal vinným z usmrcení z nedbalosti,“ uvedl mluvčí soudu Adam Budiš.

Rokycanský soud však Altmanna předloni obžaloby zprostil. Po zrušení verdiktu odvolacím soudem si ale nechal vypracovat znalecký posudek, který svědčil v neprospěch řidiče kamionu.

Policie ČR - ilustrační foto.
Kvůli falešné zprávě o únosu dětí v Rokycanech mají oplétačky s policií dva muži

Při události z kategorie nejsmutnějších odbočoval Altmann vlevo k firemnímu parkovišti. „Než jsem manévr zahájil, nikoho jsem za sebou neviděl. Najednou tam byl motorkář, ozvala se rána a pak začalo hořet,“ vypověděl řidič u soudu. Zhruba dvě stě metrů před odbočením snížil rychlost na 20 kilometrů, zapnul blinkr a znovu se podíval do zpětného zrcátka. „Nikdo za mnou nejel. Když jsem začal zahýbat a byl s vozidlem již v levém pruhu, zaslechl jsem zvuk motorky v silných otáčkách. Ještě jsem se rychle koukl do zrcátka, ale nic tam neviděl. Pak přišel náraz,“ vybavoval si řidič dramatické momenty.

Po nárazu začaly motorka i kamion hořet a oheň posléze zničil celý nákladní vůz.