Zatím nepravomocně jej odsoudil na rok za mřížemi věznice s ostrahou za násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na veřejnou osobu a pohrdání soudem. K nepodmíněnému trestu se soud přiklonil především kvůli tomu, že Myšák už dříve opakovaně napadal veřejné činitele.

Naposledy se popral letos v červnu s justiční stráží v jednací síni plzeňského okresního soudu, kde stanul kvůli výtržnictví, vyhrožování a poškozování cizí věci. Pošklebky a výhrůžná gesta směrem k místnímu soudci i svědkům vystřídaly hlasité nadávky. Obžalovaný v průběhu jednání naznačoval údery pěstí a začínal propadat záchvatům vzteku, až se jej začaly bát i svědkyně. Soudce tak raději jednání přerušil. Když však obžalovaného chtěla přivolaná stráž vyvést ze soudní síně ven, začal se u dveří s uniformovanými muži prát a útočit jim na hlavu. Nepomohla ani pouta. I po jejich nasazení totiž Myšák pokračoval a kopal jednoho ze strážníků do břicha.

Nadávky soudce i výhrůžky justiční stráži Myšák doznal. Že by však někoho fyzicky napadl, při své výpovědi popíral. Nahrávky z bezpečnostních kamer však fyzický útok jasně dokázaly.