Na čtyři a půl roku do vězení poslal ve středu Krajský soud v Plzni Jakuba Hlaváče za výtržnictví a těžké ublížení na zdraví. Zmírnil tak šestiletý trest, který mu uložil Okresní soud Plzeň-město.

Krajský soud totiž přihlédl k posudku soudního znalce, který uvedl, že Hlaváčův útok by neměl tak fatální následky, kdyby poškozený v minulosti neprodělal úraz hlavy. Obžalovaný tak prý nemohl tušit, že jeho útok bude mít takové následky.

Jednatřicetiletý Hlaváč společně se svým známým Danielem Bláhou loni na jaře brutálně zbil v restauraci na plzeňských Slovanech Karla S. a jeho bratra Jiřího. Jiří z potyčky vyvázl s lehkým zraněním, Karel byl zasažen několika ranami, které mu poškodily lebku a mozek. Dnes je ochrnutý na pravou polovinu těla, nemůže mluvit a stará se o něj matka.

BRUTÁLNÍ ČIN

Bláha se loni u okresního soudu k činu přiznal a vysloužil si tříletou podmínku, Hlaváč dostal šest let a odvolal se.

Událost se stala v květnu loňského roku. Poškozený se tehdy snažil urovnat spor mezi dvěma cizími muži. Hlaváč k němu přistoupil a začal ho bít, až Karel S. zůstal ležet na zemi. Hlaváč byl v tu dobu opilý.

„Obžalovaný sice připustil, že jeho výpověď mohla být ovlivněna alkoholem, nicméně se vyjadřoval tak, že se poškozenému spíše bránil,“ řekl soudce František Pokorný.

Jako zásadní důkaz považoval kamerový záznam z místa činu. „Z něj je patrné, že obžalovaný zaútočil, když k němu poškozený stál zády. Z našeho pohledu šlo o velmi intenzivní a brutální útok,“ dodal Pokorný.

Karel S., který byl vojákem z povolání, měl v roce 2016 vážnou autonehodu, při níž si silně poranil hlavu. Lékaři mu vysoké šance na uzdravení nedávali, jemu se to ale podařilo.