Čermák loni v únoru ze svého mobilu živě vysílal a následně umístil na facebook video, v němž se vymezoval vůči opatřením vyhlášeným orgány veřejné moci proti pandemii onemocnění covid-19. Zejména proti novele Pandemického zákona, přičemž v této souvislosti měl podněcovat diváky, aby aktivně, a to i za použití násilí a dalších protiprávních postupů (např. blokace veřejných komunikací), zabránili projednání a přijetí novely. Zároveň měl vyzývat své příznivce, aby se podíleli na převzetí politické moci v ČR a vymanili se tak z mezinárodních struktur a organizací (EU, NATO). Včetně násilných akcí proti poslancům, senátorům a členům vlády. „Video sledovaly a dál sdílely tisíce lidí. Mohl být mezi nimi nějaký horlivý stoupenec, který výzvu k násilnostem nebo teroristickým útokům vyslyší,“ upozornil u soudu v Plzni státní zástupce Martin Bílý.

„Chtěli jsme lidem ukázat, co bylo kolem covidu řešeno špatně. Kvůli větší popularitě a pozornosti jsme používali expresivní výrazy. Dnes jsem rád, že se apelů k násilí nikdo nechytil, a omlouvám se,“ řekl soudu Čermák.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

I přesto, že si sypal popel na hlavu, byl odsouzen k 5,5 letům ve věznici s ostrahou. Státu propadne i mobil, kterým natočil kontroverzní video. Jak je výše uvedeno, s odvoláním Čermák neuspěl. Senát VS Praha totiž na jednání, které si nenechali ujít Čermákovi příznivci, se totiž zcela ztotožnil se závěry soudu nižší instance. Teď už Čermákovi zbývá jen dovolání k Nejvyššímu soudu.