Příjmy z výroby lahůdek Plasovi nestačily, a tak se rozhodl vydělat velké peníze na marihuaně. Loni na jaře si pronajal halu v Karlových Varech-Dvorech a zřídil tam pěstírnu konopí. „Říkal, že vlastní lahůdky, že dodává chlebíčky do nemocnic a že tam bude skladovat zboží. Každý měsíc platil nájem 20 tisíc korun, platil i elektřinu,“ popsal u soudu majitel nemovitosti. Ten podle svých slov neměl o velmi dobře vybavené pěstírně marihuany ani tušení. Když do haly policie v srpnu 2022 vtrhla, našla tam 85 rostlin vysokých bezmála 2,5 metru. Sušina z nich vážila 15,5 kg, podíl účinné látky THC byl 1,2 kg. „Vše, co je napsáno v obžalobě, je pravda. Jsem špatný z toho, co jsem provedl. Sám jsem drogy nikdy neužíval, jsem sportovec. Vedla mě vidina rychlých peněz. Byl jsem hloupý a neodhadl jsem následky,“ řekl Krajskému soudu v Plzni Plas, který pěstírnu prý zřídil podle internetu.
Kvůli množství marihuany mu hrozil trest vězení na 8 až 12 let. Vzhledem k tomu, že vše přiznal a činu litoval, uvedl v závěrečném návrhu státní zástupce Martin Rykl, že je ochoten jít pod zákonnou hranici trestní sazby. Navrhl uložit mu 6,5 roku vězení plus peněžitý trest cca půl milionu korun.
Senát v čele se soudcem Janem Hostašem šel ještě níže a uložil Plasovi pětiletý nepodmíněný trest, jenž si má odpykat ve věznici s ostrahou. Dále má zaplatit peněžitý trest ve výši 1,5 milionu korun a státu také propadne zařízení pěstírny. „Obžalovanému Plasovi polehčuje předchozí bezúhonnost, doznání, dále skutečnost, že chtěl prohlásit vinu, a také lítost, která je dle našeho názoru skutečná,“ vysvětlil Hostaš, proč šel senát tři roky pod zákonnou trestní sazbu.

Proti verdiktu se odvolaly obě strany, ale neuspěly. „Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ve veřejném zasedání odvolání obžalovaného a státního zástupce jako nedůvodná zamítl,“ informovala Deník mluvčí VS Praha Kateřina Kolářová. Pět let ve vězení je tak definitivním trestem, stejně jako pokuta a propadnutí věci.
Již u Krajského soudu v Plzni varoval Plas, že pětiletý pobyt za mřížemi může znamenat, že jeho zaměstnanci skončí na dlažbě. „Pokud rozsudek nabude právní moci, budu muset zavřít všechny provozovny. A propustit dvacet lidí, někteří u nás dělali roky,“ řekl tehdy Deníku Plas. Zda k tomuto kroku skutečně sáhne, se Deníku zjistit nepodařilo. V Plasově provozovně, kam se Deník dovolal, řekli, že majitel pořád někde běhá a že na něj ani nemohou předat žádný kontakt. Na dotaz, zda se bojí o práci, odpovědět odmítli.