Příjmy z výroby lahůdek Plasovi nestačily, a tak se rozhodl vydělat velké peníze na marihuaně. Loni na jaře si pronajal halu v Karlových Varech-Dvorech a zřídil tam pěstírnu konopí. „Říkal, že vlastní lahůdky, že dodává chlebíčky do nemocnic a že tam bude skladovat zboží. Každý měsíc platil nájem 20 tisíc korun, platil i elektřinu,“ popsal u soudu majitel nemovitosti. Ten podle svých slov neměl o velmi dobře vybavené pěstírně marihuany ani tušení. Když do haly policie v srpnu 2022 vtrhla, našla tam 85 rostlin vysokých bezmála 2,5 metru. Sušina z nich vážila 15,5 kg, podíl účinné látky THC byl 1,2 kg. „Vše, co je napsáno v obžalobě, je pravda. Jsem špatný z toho, co jsem provedl. Sám jsem drogy nikdy neužíval, jsem sportovec. Vedla mě vidina rychlých peněz. Byl jsem hloupý a neodhadl jsem následky,“ řekl Krajskému soudu v Plzni Plas, který pěstírnu prý zřídil podle internetu.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Kvůli množství marihuany mu hrozil trest vězení na 8 až 12 let. Vzhledem k tomu, že vše přiznal a činu litoval, uvedl v závěrečném návrhu státní zástupce Martin Rykl, že je ochoten jít pod zákonnou hranici trestní sazby. Navrhl uložit mu 6,5 roku vězení plus peněžitý trest cca půl milionu korun.

Senát v čele se soudcem Janem Hostašem šel ještě níže a uložil Plasovi pětiletý nepodmíněný trest, jenž si má odpykat ve věznici s ostrahou. Dále má zaplatit peněžitý trest ve výši 1,5 milionu korun a státu také propadne zařízení pěstírny. „Obžalovanému Plasovi polehčuje předchozí bezúhonnost, doznání, dále skutečnost, že chtěl prohlásit vinu, a také lítost, která je dle našeho názoru skutečná,“ vysvětlil Hostaš, proč šel senát tři roky pod zákonnou trestní sazbu.

Gabriel B. u Krajského soudu v Plzni.
Poslala mu fotku v kalhotkách, ze života jí udělal peklo. Vyděrač jde za mříže

Proti verdiktu se odvolaly obě strany, ale neuspěly. „Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ve veřejném zasedání odvolání obžalovaného a státního zástupce jako nedůvodná zamítl,“ informovala Deník mluvčí VS Praha Kateřina Kolářová. Pět let ve vězení je tak definitivním trestem, stejně jako pokuta a propadnutí věci.

Již u Krajského soudu v Plzni varoval Plas, že pětiletý pobyt za mřížemi může znamenat, že jeho zaměstnanci skončí na dlažbě. „Pokud rozsudek nabude právní moci, budu muset zavřít všechny provozovny. A propustit dvacet lidí, někteří u nás dělali roky,“ řekl tehdy Deníku Plas. Zda k tomuto kroku skutečně sáhne, se Deníku zjistit nepodařilo. V Plasově provozovně, kam se Deník dovolal, řekli, že majitel pořád někde běhá a že na něj ani nemohou předat žádný kontakt. Na dotaz, zda se bojí o práci, odpovědět odmítli.