Po dohodě obou znesvářených stran bylo rozhodnuto, že se strany pokusí najít společnou řeč při tzv. mediaci (mimosoudní jednání ve lhůtě 3 měsíců), pokud se tak nestane, sejdou se právní zástupci u soudu opět na konci května.

Spor se táhne od roku 2012. Společnost Intercora se smluvně zavázala, že při stavbě obchodního centra Hornbach vybuduje jízdní pruhy pro autobusy a trolejbusy. Děti Země soudně vymáhají splnění tohoto závazku. „Navrhli jsme, že by InterCora opatřila například ekoautomobily. Můj klient nemá představu, co by dál mělo upravit životní prostředí a minimalizovat vliv dopravy,“ říká advokát InterCory Jaroslav Svejkovský.

Podle závazku ve smlouvě z roku 2008 ovšem neměl být areál bez splnění podmínky uveden od provozu. Pro případ nedodržení měla jako pojistka fungovat i pokuta 50 tisíc korun denně, kdy bude obchodní centrum v provozu přes nesplnění smlouvy. Developerská společnost má část pozemků, kam spadá pouze část areálu, kde stojí Penny Market a MacDonalďs nebo obchod s pracovními oděvy Canis. InterCora podle slov Svejkovského nemůže ve věci činit nic. Hlavními body kritiky Dětí země bylo od začátku zvýšení intenzity hluku, znečištění ovzduší a zhoršení dopravní situace.