Od prosince loňského roku se plzeňští policisté zabývali nahlášenými případy krádeží či pokusy krádeží, ke kterým docházelo na různých místech města Plzně. Pachatel si pro svůj lup došel do nemocnice, soukromé ambulance, hotelu i hotelových garáží, studentských kolejí, nákladního vozidla a i sanitního vozu. Některá místa zloděj navštívil opakovaně. "Pořádkoví policisté společně s kriminalisty zajišťovali a vyhodnocovali získané stopy a poznatky. Postupnými a detailně rozpracovanými kroky získávali profil pachatele, jehož stopu pohybu rozkrývali. Zloděj se nespecializoval na konkrétní předměty, cennosti či věci. Bral, co mu přišlo pod ruku," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Policistům se pachatele podařilo zadržet v půlce března. Následně byl vzat do vazby. Policisté zjistili, že byl zloděj v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

Jedna z plzeňských nemocnic jeho zátah odnesla hned dvakrát. V prosinci 2020 a v lednu 2021. Nejen uvnitř budovy způsobil hmotnou škodu poškozením a krádeží drobných věcí za více jak 30 tisíc korun, ale i v samotném areálu vnikl do nezabezbečeného sanitního vozu, ze kterého odcizil batoh s pánskou peněženkou. V té měl poškozený různé cennosti a platební karty. Zloděj se je rozhodl použít v ten samý den krádeže a pro drobné platby, zejména za nákup cigaret.

Graffiti v Plzni - Tyršův most.
Plzeňské graffiti? Umění, krása i ohavnosti. Vyberte, které se vám líbí

Mezi jeho dalšími zlodějskými trofejemi skončily i čtyři nové mobilní telefony za více jak 105 tisíc korun, které byly uložené v krabici nákladního vozu. Pachatel využil nestřeženého okamžiku při nakládce zboží u jednoho z plzeňských obchodních center. "Dva z odcizených mobilních telefonů se pokusil dát zloděj do výkupu. Posléze z obchodu sešlo, a to když pracovník výkupu zjistil, že se jedná o odcizené hovorové zařízení," dodala mluvčí.

Na konci ledna zacílil zloděj na jednu soukromou ambulanci v Plzni, ze které si odnesl doplňky a pomůcky pro lékaře, lékařské recepty, zdravotnický materiál, finanční hotovost a civilní oblečení za necelých 50 tisíc korun. Jeho zraku neunikla ani studentská kolej, kam vnikl na konci ledna 2021. Tam prohledal dva studentské pokoje a odnesl si s sebou různé věci od oblečení či drogerii až po elektroniku. V tomto případě způsobil hmotnou škodu za více než 15 tisíc korun.

V únoru a začátkem března 2021 se jeho cílem stal jeden plzeňský hotel, do nějž se zloděj vloupal hned třikrát. Kradl nejen v hotelovém interiéru, ale i v jeho garážích. "Některé věci zřejmě pachatel neunesl nebo nestačil odcizit a zanechal je na jiném místě v hotelových garážích, přičemž se tak pokusil poškozeným způsobit hmotnou škodu ve výši 33 tisíc korun. Svým jednáním dále způsobil hmotnou škodu za více jak 50 tisíc korun," poznamenala mluvčí.

Mezi odcizenými a zajištěnými věcmi bylo i pánské horské kolo v černé barvě s odpruženou vidlicí. Policisté hledají jeho majitele.

Mezi odcizenými a zajíštěnými věcmi bylo i pánské horské kolo v černé barvě s odpruženou vidlicí. Policisté nyní hledají jeho majitele.Zdroj: Policie ČR