Neponaučil se a znovu se dopustil trestné činnosti. V minulosti za krádeže již dvakrát trestaný Pavel Kovářík loni v létě vyloupil šest vozidel, čímž způsobil celkovou škodu kolem 160 tisíc korun, za což včera stanul u okresního soudu v Plzni.
Postup měl vždy stejný – za pomocí šroubováku rozbil okénko a postupně vnikl do vozů značky Hyundai, Renault, Citroen, Ford, Škoda Felicie a Škoda Roster.

Z aut zaparkovaných v centru města (Dominikánská nebo Resslova ulice) pak sebral vše, co se dalo zpeněžit – boty, batohy, jídlo, sportovní oblečení, MP3 přehrávač, notebook, sluchátka, výživové tablety nebo horské kolo. Nehodnotných věcí se při útěku zbavil.

Festival světla BLIK BLIK opět rozzářil Plzeň
Blik blik festival rozsvítí hlavně Slovany

„Přijeli jsme do Plzně na dovolenou z Mladé Boleslavi. Zaparkovali jsme a šli si prohlédnout město. Když jsme se po obědě vrátili, našli jsme u vozu rozbité boční okénko,“ vypověděla poškozená Karolína D., která cestovala s přítelem. „Přišla jsem i o dioptrické brýle,“ dodala dívka. Mezi okradenými je i Němec a skupinka přátel z Dánska.

Muž, kterého dříve omilostnila prezidentská amnestie, se poškozeným omluvil. „Je mi líto, že jsem svou tíživou situaci řešil takto,“ kál se Kovářík. Finanční prostředky neužil pro vlastní potřebu, nýbrž putovaly drogově závislé přítelkyni. Za loupeže hříšníkovi hrozí až tři roky za mřížemi.

Výstava Hrdinky z dávných románů.
FOTOGALERIE: Mladé sochařky z Nečtin sklízí samou chválu