Kroutil jí zápěstím, vyhrožoval, že ji a svého staršího syna vyhodí z balkonu 11. patra v bytě v Plzni na Vinicích. Nejméně třikrát svou manželku udeřil pěstí do obličeje, vulgárně jí nadával a křičel „zabiju tě“, a to i v době, kdy byl v bytě druhý nezletilý syn (12 let). Chtěl si z ženy udělat služku. Přes to všechno do vězení nepůjde.

Trestní stíhání proti obžalovanému Miroslavu S. (44) bylo včera na plzeňském městském soudu pravomocně ukončeno, žena totiž nesouhlasila s jeho pokračováním. Miroslav S. měl podle manželky několik let problémy s alkoholem, v minulosti byl podmínečně odsouzený pro jízdu v opilosti.

„Léčil jsem se ze závislosti na alkoholu, v současné době již 9 měsíců abstinuji,“ řekl při výslechu u soudu obžalovaný.

„Ženě vadilo, že chodím pořád do hospody. Hádali jsme se často,“ přiznal Miroslav S. Poškozená musela s dětmi zažívat perné chvíle. „Často nás vzbudil, když přišel z hospody. Sprostě nám nadával,“ řekla v přípravném řízení dnes již bývalá manželka, která skončila v péči psychologů.

Podle syna Ondřeje S. (20), který vypovídal také jen v přípravném řízení na policii, byl otec „pod vlivem alkoholu nepříčetný“. Starší syn se často stavěl mezi rodiče, a tak otec opakovaně vyhrožoval i jemu.

Znalkyně z oboru psychologie Hana Mikulášková konstatovala, že rozpoznávací schopnosti v době útoků byly snížené, ovšem jen nevýznamně.