„Reagovala a komunikovala s policisty, ale odmítla vejít zpět do bytu a otevřít, měla strach ze zloděje, který údajně měl být uvnitř bytu," popisuje případ policejní mluvčí Hana Štefflová.

Na místo byli proto přivoláni hasiči a policisté se pomocí žebříku dostali za ženou na balkon. „Následně se souhlasem paní prošli byt, otevřeli dveře a byt byl prohledán. Žádnou osobu nenalezli," pokračuje Štefflová.

Žena uvedla, že usnula u televize, a když se vzbudila, běžela tam nějaká kriminálka. V tom si všimla, že jsou přivřené dveře do obývacího pokoje, v nich stojí tmavě oblečený muž, který měl nejspíše kuklu a měl k ní nataženou ruku. V ní držel k sobě přidělané kovové kroužky a cinkal jí s nimi před obličejem. „Zavřela oči, aby dělala, že spí, a když je po chvilce znovu otevřela, muž tam nebyl, tak utekla na balkon a zavolala policii," doplňuje mluvčí.

Strážci zákona po prohlídce bytu zjistili, že se dovnitř nikdo nevloupal, nikdo s ničím nehýbal a podle paní ani žádné věci nezmizely. „Vstupní dveře byly z vnitřní strany bytu zamčené přídavným zámkem, zámky byly nepoškozené, funkční. Shodný klíč od zámku má pouze její dcera, která nebydlí v Plzni. Žena připustila, že se jí mohlo něco zdát a zpanikařila," uzavírá Štefflová.