Během uplynulého týdne je totiž zadrželi policisté. Nejprve čtyři muže ve věku 22, 30, 27 a 29 let, kteří vydírali 24letého muže z obce, která se nachází v okrese Plzeň-město. Pátý komplic, 23letý muž, se dostavil koncem minulého týdne na služebnu Policie České republiky sám v doprovodu se svým obhájcem. „Mladého muže začala partička pěti osob vydírat 29. července. Toho dne okolo 19 hodiny za ním pachatelé přijeli do firmy v obci na jižním Plzeňsku. Nejprve se jej zeptali, zda má peníze, když mladík odpověděl, že nemá, fyzicky jej napadli pěstmi i kopanci do celého těla i hlavy,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Jelínková a dodala, že vyděračům to nestačilo a muži navíc vyhrožovali fyzickou likvidací či uříznutím prstu.

Bruskou do hlavy

„Během výhrůžek z vozu postupně vyndávali různé nástroje a zbraně, kterými chtěli dle všeho své výhružky zdůraznit. Nakonec 30letý muž hodil úhlovou bruskou po napadeném muži, kdy jej trefil do hlavy a přitom křičel, že má na zaplacení tři dny, jen už nepožadoval 80 tisíc, ale 100 tisíc. Poté z místa odjeli,“ dále popsala průběh událostí mluvčí.

Vydíraný muž vše oznámil policistům, kteří rozjeli vyšetřování a na dopadení pachatelů uspořádali rychlou akci. „Druhá schůzka se tak stala rozhodujícím faktorem celého případu. Vydíraný muž na ni dorazil s policisty v pozadí. Konala se v neděli 2. srpna v odpoledních hodinách v obci, která se nachází v okrese Plzeň-město. Policisté ze Zásahové jednotky Plzeňského kraje využili momentu překvapení a zadrželi je, když si přišli vyzvednout požadovanou částku,“ dodala Jelínková a podotkla, že pachatelé se nezmohli na sebemenší odpor a celá událost se obešla bez zranění.

Jeden ve vazbě, ostatní stíháni na svobodě

Všichni agresoři byli následně obviněni ze spáchání zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví ve stádiu pokusu celkově spáchaného ve formě spolupachatelství. Policisté na čtyři z pěti obviněných mužů podali návrh na jejich vzetí do vazby, který soudce akceptoval u jednoho z nich. Ostatní jsou stíháni na svobodě.

Na zadržení se podíleli policisté z Územního odboru Plzeň venkov, policisté z Městského ředitelství Plzeň a Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.