„Zároveň podal státní zástupkyni podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě rozhodování o vině a trestu obviněnému hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ informovala krajská policejní mluvčí Markéta Fialová.

Podle informací Deníku zavraždil dívku její známý nožem, a to v den jejích osmnáctin. Najít ji měla sousedka. Mladík byl zadržen po činu, nyní je v cele.

Lidé v obci jsou z události zdrceni. „Je to tragédie, víc říkat nebudu,“ nebylo do řeči starostovi Zdeňku Jindrovi.

Podle místní ženy dívka měla nápadníka, ale necítila se ještě na vážný vztah a mladík prohlásil, že si na ni počká. „My jsme si mysleli, jak si tady na vesnici v klidu žijeme a teď přišlo takové neštěstí. Nic takového se tu nikdy nestalo," řekla Deníku obyvatelka Zdemyslic.

Mezi kamarády zavražděné se povídá, že se měla stát obětí stalkera. I policie potvrdila, že nešlo o náhodný útok. „Z výslechů svědků i podezřelého bylo zjištěno, že muž si svůj čin zřejmě promyslel již několik dní předem. V osudný den pak měl v odpoledních hodinách vstoupit do domu za poškozenou a způsobit jí bodnořezná poranění, kterým dívka na místě podlehla. Motivem měla být neopětovaná láska,“ potvrdila Fialová.

Termín případného rozhodování o vazbě zatím není známý, dá se ale předpokládat, že to bude středa odpoledne či spíše čtvrtek dopoledne.