Již ve středu byl mladík, který podle dostupných informací při činu pod vlivem drog, obviněn policisty z vraždy. Hrozí mu tak trest odnětí svobody na 10 až 18 let. Ve čtvrtek odpoledne byl Dino N. vzat do vazby. „Důvodem je obava, že by mohl uprchnout nebo se skrývat, aby se vyhnul trestnímu stíhání, a že by mohl opakovat trestnou činnost,“ vysvětlila soudkyně plzeňského městského soudu Miriam Kantorová.

Dino N., jehož jméno ani tvář nyní ze zákona nelze zveřejnit, se tak vrátil do věznice na plzeňských Borech, kde ho dobře znají. Podle zjištění Deníku tam nemá dobrou pověst. Při svém pobytu v „hotelu Hvězda“ byl velice problémový a konfliktní, navíc se často sebepoškozoval. Jednou nechybělo mnoho a zamřížovaný svět opustil v rakvi. „Vloni o vánočních svátcích se chtěl oběsit, ale objevili ho brzy, a tak přežil,“ řekl Deníku informovaný zdroj.

Dino N. se dostal v úterý ráno se svou matkou do konfliktu, který skončil tragicky. „Hádka přerostla ve fyzický útok. Útočník následně z místa utekl. Zraněná žena bohužel zemřela,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Mladík matce podle informací Deníku zasadil nožem poměrně velké množství ran. Lékaři jí už nemohli pomoci.

Po činu se dal na útěk, ale za několik hodin byl zadržen v centru Plzně. Policii při pátrání pomohla veřejnost, zejména pak informace od zaměstnanců Plzeňských městských dopravních podniků.

Podle lidí z okolí byl v domě, kde se vražda stala, stále hluk a konflikty. Problémový byl i sám vrah. „Byla to pochybná existence. Vídala jsem ho tady často, pořád postával před domem, mysleli jsme si, že prodává drogy," řekla Deníku jedna z obyvatelek sousedního domu.

Jiný vrah uniká

Zatímco Dino N. byl velmi rychle dopaden, jiný vrah z Plzně spravedlnosti zatím stále uniká. Jeho oběť byla nalezena 22. září před půlnocí v městské části Bory náhodnými chodci. Podle informací Deníku měl muž v těle několik bodných ran. Mrtvého nebylo snadné identifikovat, teď ale již policisté jeho jméno znají. „Jde o muže ve věku 48 let, více nyní nelze uvést,“ řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že policie na případu stále intenzivně pracuje.