„Motorkář ujížděl z Doudlevecké ulice ulicemi U Trati, Klatovská třída a Sukova, kdy následně najel na silnici číslo I/27 ve směru na Přeštice do protisměru a pokračoval ve své jízdě až do obce Lišice, kde nezvládl řízení a havaroval. Policisté ho ihned omezili na osobní svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová k 20 kilometrů dlouhé stíhací jízdě.

Dechová zkouška na alkohol byla u mladíka negativní, test na drogy však ukázal policistům pozitivní výsledek na amfetamin, metamfetamin. Při lustraci navíc policisté zjistili, že má zakázáno řídit motorová vozidla, a to až do konce roku 2022.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení. „Především během své jízdy v protisměru měl mladík ohrozit několik vozidel. Žádáme proto účastníky a případné svědky události, aby se osobně přihlásili na Policii České republiky, Dopravní inspektorát Městského ředitelství policie Plzeň, U Borského parku 20,“ dodala mluvčí. Svědci mají možnost se přihlásit také telefonicky na čísle 974325 256 nebo na bezplatné lince 158.

Z místa požáru pneumatik.
Při pálení dřevěného odpadu vzplály i pneumatiky, došlo ke zranění jedné osoby