Dívka skončila se zraněním v nemocnici a dle svých slov se z útoku nikdy nevzpamatuje.

Na tehdy 21letou dívku Libor T., jehož tvář ani jméno nemůže redakce zveřejnit, zaútočil bezdůvodně v březnu 2021, když venčila své dva pejsky. Nejprve na ni podle obžaloby křičel a pak ji napadl. „Zezadu ji doběhl, povalil ji na chodník a několikrát ji pěstí udeřil do krku a hlavy, přičemž jí způsobil podvrtnutí krční páteře s podezřením na lehký otřes mozku. Když se jí podařilo zvednout a snažila se z místa utéct, běžel za ní a křičel, že ji zabije,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Katarina Peková.

„Běžela jsem a křičela o pomoc. Už jsem byla vyřízená, nemohla jsem, ale byl pořád za mnou. Naštěstí tam vyšel jeden pán. Kdyby tam nebyl, možná by dokončil, co začal,“ řekla soudu mladá žena, kterou událost poznamenala více na duši než na těle. Po činu se bála vycházet sama ven, musela brát léky na uklidnění. Když u soudu Libora T. uviděla, rozbrečela se.

Gang lákal sexuchtivé Němce na radovánky, pak je zbil a obral o věci
VIDEO: Gang lákal sexuchtivé Němce na radovánky, pak je zbil a obral o věci

Libor T., který se v mládí stal vicemistrem světa v motokárách a je i držitelem Zlatého volantu, u soudu vinu odmítl. „Její psi na mě vrčeli. Já jí řekl, jestli by si je nemohla uklidnit, a ona řekla, že ne. Já do ní z boku strčil, ona pak utekla. Nepronásledoval jsem ji, nevyhrožoval jsem jí, nebil jsem ji, na ženu bych nevztáhl ruku,“ tvrdil obžalovaný, který se od roku 2014 léčí se schizofrenií. Soudu přiznal, že před činem užil drogy. Je ale přesvědčen, že jeho chování neovlivnily. To si však nemyslí psychiatrička Eva Navrátilová, podle níž by k útoku nedošlo, kdyby před ním neužil marihuanu a pervitin. Původně navrhovanou ústavní léčbu ale změnila na ambulantní.

Klatovský okresní soud loni v říjnu Libora T. potrestal za ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování jedenáctiměsíčním trestem, který mu podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let. Zároveň mu uložil ochranné psychiatrické léčení ambulantní formou. Nařídil mu také uhradit poškozené ušlou mzdu ve výši necelých 13 tisíc korun. S dalšími nároky byla odkázána na řízení ve věcech občanskoprávních.

Radek Müller u Okresního soudu v Klatovech.
Způsobil nehodu, při níž přišel známý holič o oko. Vyvázl s mírnou podmínkou

Následovalo odvolání státní zástupkyně, obžalovaného, sestry obžalovaného i poškozené a nyní padl definitivní trest u Krajského soudu v Plzni. Jak Deník informovala jeho mluvčí Jana Rubášová, soud sice zrušil klatovský rozsudek a rozhodl nově, ale prakticky nic se nezměnilo. Stejná zůstala podmínka, nařízená ambulantní léčba a také povinnost uhradit škodu.

Nově bylo obžalovanému uloženo, aby se ve zkušební době podmíněného odsouzení zdržel zneužívání návykových látek. Pokud by tuto povinnost porušil, šel by do vězení.