Incident, který se odehrál před několika dny, už vyšetřuje policie. Jeho syn viděl, že se za plotem zahrady jejich domu něco děje a šel se na místo podívat. Když spatřil muže, jak likviduje křoví, začal si vše fotografovat. V témže místě prý totiž byly zasázené mladé stromky. „V tom ho ale dotyčný muž prakticky bezeslova napadl a křovinořezem zaútočil na jeho obličej. Syn má zranění v obličeji a na rameni. Je štěstí, že útočník nezasáhl jeho oči. Od incidentu má syn potíže také s krční páteří. Zůstává v pracovní neschopnosti,“ říká Šulc starší. Dodává, že jeho syn o incidentu nechce hovořit, dokud nebude ukončeno vyšetřování.

Údajný útočník ale popírá, že by kdy Šulce staršího či některého z jeho synů fyzicky napadl. „Naopak, v minulosti mne Šulc a jeho syn křivě obvinili, že jsem je napadl já,“ uvádí muž. Je přesvědčený, že Šulc starší se mu chce křivým nařčením mstít právě kvůli tahanicím o cestu. „Díky jeho neoprávněnému uzavírání veřejné účelové komunikace jsou kriminalizováni i jeho synové, všichni chataři i zastupitelé obce. Díky němu má co dělat polovina státních zaměstnanců okresu Plzeň sever,“ míní muž.

Policie k případu kvůli pokračujícímu vyšetřování odmítá uvádět další podrobnosti. Pravděpodobně ale kriminalisté věc kvalifikují jako trestný čin ublížení na zdraví.

Ústředním bodem devět let trvajícího sporu mezi Šulcem a chataři je cesta, která vede do chatové oblasti kolem Šulcova domu. Muž je přesvědčený, že jde o soukromý pozemek a proto cestu zatarasil. Obecní úřad v Druztové mu ale nařídil cestu uvolnit. Podle místostarostky se jedná o účelovou komunikaci, která musí být veřejně přístupná. Ve věci už rozhodovaly nejvyšší soudy v zemi. Definitivní verdikt ale dosud nepadl.

Starší články o sporu o cestu najdete ZDE.