Šrubař, na něhož byl vydán mezinárodní zatykač, podle listu přišel tento týden k soudu, kde ho zatkla policie a převezla ho do vězení do výkonu trestu.

Šrubař se obnovy procesu domáhal tři roky po vynesení rozsudku. Soudce mu tehdy vzkázal, že obnovu povolí jen v případě jeho osobní účasti u soudního jednání. „Dostali jsme informaci, že by měl skutečně k soudu dorazit. Jelikož se jednalo o zvlášť nebezpečného pachatele, měli jsme připravenu zásahovou jednotku,“ řekl novinářům plzeňský policejní ředitel Pavel Krákora. Šrubař se při zadržení vzdal bez jakéhokoliv odporu.

Zda bude povolena obnova procesu, soud zatím nerozhodl. Muž v polovině devadesátých let organizoval pašování lihu z Itálie do ČR. Podle listu Právo na daních připravil stát nejméně o 220 milionů korun.

V novém procesu, který Šrubař požaduje, má podle Práva hrát klíčovou roli bývalý komplic a korunní svědek předchozího soudu Roman Sadílek. „K návrhu na povolení obnovy řízení Šrubař přiložil dopis od Sadílka, v němž dotyčný tvrdí, že je Šrubař nevinný,“ uvedla mluvčí soudu.