Třiadvacetiletý muž měl nejen pozitivní trest na drogy, ale také udělený zákaz řízení. Navíc u něj policisté našli dva plastové sáčky s krystalickou látkou.

K zásahu došlo v neděli 17. ledna večer. „Policisté z obvodního oddělení Plzeň Vinice vykonávali běžnou hlídkovou činnost, když kolem desáté hodiny večer proběhla v radiostanici relace jiné hlídky o motocyklu, který jí ujížděl po chodníku v ulici Na Chmelnicích směrem do centra,“ komentovala začátek stíhací akce policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Viničtí policisté na motorkáře brzy narazili a začali ho pronásledovat. Řidič na jejich výzvy k zastavení nereagoval a naopak přidal na rychlosti, která chvílemi dosahovala až 140 kilometrů za hodinu. Svojí agresivní jízdou navíc ohrožoval i ostatní účastníky silničního provozu. Jeho pokus o únik skončil na parkovišti v Bolevecké ulici, které je částečně oploceno. „Při otáčení dostal vlivem vysoké rychlosti na zledovatělém povrchu smyk a upadl na zem. Rychle ovšem nasedl zpátky na motorku a chtěl ujet po chodníku. Policisté pohotově zareagovali a motorkáři zablokovali cestu služebním vozidlem. Pod hrozbou namířenou služební zbraní ho omezili na osobní svobodě,“ pokračovala mluvčí.

Zabavené drogy.Zdroj: PČR

Dechová zkouška na alkohol byla s negativním výsledkem, test na drogy však u mladíka ukázal pozitivní výsledek na amfetamin, metamfetamin. „Policisté u něj také našli ještě neznámou krystalickou látku, kterou zajistili a poslali na expertízu,“ doplnila Raindlová.

U řidiče se navíc ukázalo, že má uložený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do konce roku 2022. Teď se bude zpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.