Martin R., jehož totožnost nesmí redakce odhalit kvůli ochraně poškozené, podle obžaloby týral ženu, s níž má tři malé děti, na severu Plzeňska od prosince 2017 do prosince 2021, tedy plné čtyři roky. Surově ji bil, a to i pěstmi, opakovaně musela vyhledat lékařskou pomoc. Dále jí měl zakazovat navštěvovat rodinu, kamarády, chodit do společnosti a vyhrožovat jí, že ji zabije. Vše vyvrcholilo vloni 13. prosince, kdy se vrátil v noci domů a měl v sobě větší množství alkoholu. Ženu, které se to nelíbilo, napadl. „Začal mě zběsile mlátit. Myslela jsem, že je to můj konec. Křičela jsem o pomoc,“ líčila Štěpánka R. policistům. Zachránil ji tehdy soused. „Slyšel jsem rány, volání paní R. o pomoc a pláč dětí. Vzal jsem do ruky násadu od krumpáče a šel tam. Zabouchal jsem na dveře, ale nikdo neotvíral. Tak jsem je vykopl. Viděl jsem, jak Martin R. klečí na ženě a mlátí ji. Vedle stálo jedno z dětí a brečelo. Přimáčkl jsem Martina R. rukou ke zdi a ptal se ho, zda mu přijde normální mlátit mámu tří dětí. Prát jsem se s ním nechtěl. Vtom přiběhl jejich pes a kousl mě. Martin R. mi pak vytrhl násadu a praštil mě s ní do hlavy,“ řekl soudu Radek P.

„Byl mu vidět vnitřek hlavy, klepal se. Myslela jsem, že umře,“ řekla Štěpánka R. Muž měl ale štěstí. Rána mu sice prorazila lebku a způsobila krvácení do mozku, ale lékaři ho zdárně operovali a neměl by mít vážnější následky.

„Co se týče toho týrání, je to pravda, tam doznávám vinu, vše sedí,“ řekl Martin R., který nestojí před soudem poprvé. Dodal, že co se ale týče rány násadou, šlo podle něj o nutnou obranu. To mu ale soud, který vyslechl i další svědky a dva soudní znalce, neuvěřil, a potrestal ho. „Soud uznal obžalovaného vinným ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví a zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Byl mu uložen úhrnný trest odnětí svobody ve výměře 4 let se zařazením do věznice s ostrahou. Obžalovanému byla rovněž uložena povinnost zaplatit poškozené VZP škodu ve výši 23 341 Kč s ročním úrokem z prodlení,“ informovala mluvčí soudu Jana Durná. Rozsudek je pravomocný, obžalovaný i státní zástupce se na místě vzdali práva odvolání.