Pavel K. se s dal s Olgou H. dohromady počátkem roku 2016. Podle ženy vše nejprve klapalo, postupně se ale soužití zhoršovalo, partner ji dle jejích slov stále více nutil fyzicky pracovat. „Musela jsem makat v pivovaru, vařila jsem pivo, vařila jsem jídlo pro hosty, obsluhovala jsem je. Kolikrát jsem tam byla celou noc a ráno jsem jela rovnou do práce. Kromě toho jsem musela vykonávat těžkou fyzickou práci u bagru jako pomocník při výkopových pracích. Dřít v pivovaru musela i moje dcera, které ještě nebylo ani patnáct let, a to do noci,“ líčila soudu Olga H. a dodala, že Pavel K. jí nadával a urážel ji, čímž ji dostal až na samé dno.

To ale podle ní zdaleka nebylo vše. Jednou jí půllitrem přerazil zub a rozsekl ret, jindy ji měl praštit lopatou a ona si při pádu zlomila prst. Nic ale nikomu neřekla. Když se jí lidé ptali na modřiny, tvrdila, že si ublížila sama, neboť to prý měla od Pavla přikázané. „Bála jsme se, že když něco řeknu, že mě zase zmlátí. Chtěla jsme od něj milionkrát utéct, ale nikdy to z různých důvodů nevyšlo. Až v srpnu 2018,“ dodala se slzami v očích. Její dcera soudu potvrdila, že opakovaně viděla, jak otčím matku fyzicky napadá. Řekla také, že i ona sama musela dřít v pivovaru. Dodala, že se na ní týrání natolik podepsalo, že se neobejde bez odborné pomoci. Většinu výpovědi probrečela.

Run For ProCit – šestého ročníku charitativního rodinného běhu se v Borském parku v Plzni v sobotu zúčastnily desítky běžců.
Rodinný běh v Borském parku měl charitativní rozměr, podívejte se

Pavel K. ale opakovaně odmítl, že by ženu a její dceru týral. „Je to domina, ta by si nenechala ubližovat. Vše, co dělala, dělala dobrovolně. Nikdy jsem ji nemlátil. Když mě ale napadala, fackovala mě, tak jsem se bránil. Stejné to bylo s nadávkami. Třeba tím půllitrem se udeřila sama, když se mi ho snažila vytrhnout a vychrstnout mi pivo do obličeje. A její dceru jsem k práci v pivovaru nijak nenutil. Raději vařila pivo, než by se učila do školy,“ popsal muž soudu. Dodal, že ho žena jen využila a že mu po rozchodu vyhrožovala, že ho zničí, o což se skutečně pokouší. Podobně se podle něj chovala i při předchozích rozchodech.

Během poměrně velkého množství líčení vypovídalo množství svědků. Část stála na straně matky s dcerou, část na straně obžalovaného. Mezi jejími kritiky byl i její bratr, policejní důstojník.

Senát v čele se soudkyní Martinou Šimánkovou nakonec došel k závěru, že Pavel K. ženu týral. Obžalovanému, jemuž hrozilo až osm let kriminálu, uložil dvouletý trest, který mu podmíněně odložil na zkušební dobu tří let. „Nechali jsme si zpracovat dodatečný znalecký posudek, který potvrdil, že výpovědi obou poškozených, družky obžalovaného i její dcery, jsou věrohodné. Týrání bylo prokázáno, v případě dívky nejen fyzické, ale i psychické,“ vysvětlila soudkyně Šimánková. Verdikt není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.