Do rodinného domu v Plzni na Slovanech, kde zrovna spali tři lidé, se zloději vloupali v noci z pátku na sobotu. Nejprve překonali 160 centimetrů vysoký plot, následně vnikli do domu jeho zadním vchodem, přičemž poškolidi vstupní dveře. Prohledali sklep a ukradli dvě horská kola (pánské a dámské), motorovou pilu, uložené elektrické bourací kladivo v kufříku a řetěz na pilu. Odcizené věci vynesli ze sklepa ven na trávník za domem.

Jaroslav Škárka
Exposlance Škárku čeká soud. Nedonošence označil za zrůdy

Zloději se poté vydali prohledat celý dům. "Jeden z pachatelů vystoupal do prvního patra, které prohledal. Druhý se jal prohledávat přízemní bytový prostor. Mezitím byl zloděj v prvním patře vyrušen spící obyvatelkou bytové jednotky, kterou probudilo světlo a šramot v bytě. Při spatření narušitele se dala do hlasitého křiku a volala o pomoc. Přitom začala zloděje pronásledovat až k venkovní vchodové brance. Tím vzbudila další rodinné příslušníky a vyrušila i druhého zloděje, který prohledával přízemní prostory. Jeden ze zlodějů při útěku vyskočil z okna v přízemí," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Prchající zloději následně utekli z domu neznámo kam.

Pachatelé svým jednáním způsobili hmotnou škodu za desítky tisíc korun. Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 zjišťují a prověřují získané poznatky a po pachatelích dále pátrají.