Do rodinného domu v Plzni na Slovanech, kde zrovna spali tři lidé, se zloději vloupali v noci z pátku na sobotu. Nejprve překonali 160 centimetrů vysoký plot, následně vnikli do domu jeho zadním vchodem, přičemž poškolidi vstupní dveře. Prohledali sklep a ukradli dvě horská kola (pánské a dámské), motorovou pilu, uložené elektrické bourací kladivo v kufříku a řetěz na pilu. Odcizené věci vynesli ze sklepa ven na trávník za domem.

Zloději se poté vydali prohledat celý dům. "Jeden z pachatelů vystoupal do prvního patra, které prohledal. Druhý se jal prohledávat přízemní bytový prostor. Mezitím byl zloděj v prvním patře vyrušen spící obyvatelkou bytové jednotky, kterou probudilo světlo a šramot v bytě. Při spatření narušitele se dala do hlasitého křiku a volala o pomoc. Přitom začala zloděje pronásledovat až k venkovní vchodové brance. Tím vzbudila další rodinné příslušníky a vyrušila i druhého zloděje, který prohledával přízemní prostory. Jeden ze zlodějů při útěku vyskočil z okna v přízemí," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Prchající zloději následně utekli z domu neznámo kam.

Pachatelé svým jednáním způsobili hmotnou škodu za desítky tisíc korun. Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 zjišťují a prověřují získané poznatky a po pachatelích dále pátrají.