Jenže tento týden všechno změnil. Muži zákona si konečně u této loupeže mohli napsat: Vyřešeno. „Policistům se podařilo dopadnout pětadvacetiletého mladíka z Plzně, jenž byl se souhlasem státního zástupce umístěn do vazební cely a proti kterému vrchní komisař zahájil stíhání pro trestný čin loupeže. Vyšetřování trvalo tak dlouho, protože mladík se po útoku skrýval v cizině,“ informovala nás mluvčí policistů Plzeňského kraje Martina Kohoutová.

A co se tehdy stalo? Tenkrát ještě neznámý pachatel sledoval od tramvajové zastávky až k jednomu z domů pětačtyřicetiletého cizince. „Když chtěl cizinec odemknout dveře, mladík jej fyzicky napadl a požadoval na něm peníze. Když mu je napadený odmítl dát, bodl ho nožem,“ popsala případ mluvčí.

Napadený začal volat o pomoc. To útočníka zaskočilo a z místa utekl. „Zraněný muž ještě stačil dojít na policejní oddělení, kde se mu dostalo první pomoci. Poté už byl předán do lékařských rukou. Pouze včasná první pomoc policisty a následný zákrok lékařů zachránily cizinci život, protože způsobené zranění břicha bylo vážné a těžké,“ dodala Kohoutová.

Když pak nahlédneme do policejních statistik, zjistíme, že počet loupeží v poslední době stoupá. Zatímco jich v roce 2010 muži zákona v Plzeňském kraji evidovali 246, v roce loňském jich bylo o šest více.