Kontrolní akci se zaměřením na prodej padělaného zboží provedli plzeňští celníci na začátku listopadu. Tentokrát si kromě provozoven v příhraničních oblastech vybrali také víkendové bleší trhy v Plzni.

Ve třech provozovnách v katastru obcí Folmava a Svatá Kateřina zadrželi téměř 500 kusů padělků. „Hodnota originálních výrobků na trhu by dosahovala 2 miliony korun. Nejčastěji se jednalo o textilní výrobky, obuv, parfémy a dětské stavebnice,“ informovala 23. listopadu tisková mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.

Další padělané zboží pak objevili celníci na bleších trzích v Plzni. V tomto případě zadrželi 300 kusů padělků v hodnotě originálních výrobků půl milionu korun. „Převážně se jednalo o příslušenství k telefonům. Pozornosti celníků neunikla ani nabídka tabákových výrobků, které dle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek nesmí být na trzích nabízeny. Všechny byly navíc chybně značeny tabákovými nálepkami, a tudíž se prodávaly s nižší sazbou spotřební daně,“ uvedla k akci v Plzni Kašparová.

Obžalovaný Milan Bajger.
Potyčka kvůli jízdnímu kolu skončila pobodáním, pachateli hrozí sedm let

Veškeré zboží bylo převezeno do skladu celního úřadu. „Majitelé ochranných známek potvrdili, že zadržené zboží porušuje práva duševního vlastnictví a vyjádřili souhlas s jeho zničením,“ dodala mluvčí.